در حالی که تیم ملی ایران خود را آماده بازی با مالی در ادامه بازی های دوستانه خود کرده بود، این دیدار با تصمیم نماینده فیفا و فدراسیون فوتبال ترکیه بدلیل وجود بازیکنان کرونایی در اردوی مالی لغو شد.

تیم ملی ایران با دراگان اسکوچیچ پس از بیش از یک سال دوری از مسابقات بالاخره پنجشنبه گذشته اولین بازی دوستانه خود را مقابل ازبکستان انجام داد.

بجز مهدی ترابی بدلیل امضای قرارداد جدید با الاهلی قطر و بازیکنان مصدوم تیم ملی نظیر پورعلی‌گنجی و علیرضا بیرانوند که غایب بود، تمام نفرات دعوت شده توسط اسکوچیچ در این اردو حاضر بودند.

نکته مثبت اردوی تیم ملی حضور بازیکنی چون مهدی قائدی بود که برای اولین بار به تیم ملی دعوت می‌شد و در دوران اوج خود به سر می‌برد.

ایران در زمین ازبکستان این تیم را با نتیجه ۲ بر ۱ و دو گل از مهدی طارمی و سردار آزمون شکست داد و به تهران بازگشت تا بلافاصله برای بازی با مالی راهی اردوی آنتالیا ترکیه شود.

در اینجا بخوانید:

گمانه زنی ها درباره لغو این دیدار زیاد بود و چهار بازیکن کرونایی اردوی مالی که حالا در قرنطینه بودند، شرایط را برای برگزاری بازی دوستانه این تیم سخت کرده بود.

نهایتا تیم ایران بلافاصله تهران را به مقصد ترکیه ترک کرد تا در صورت برگزاری بازی خود را آماده حضور مقابل مالی کرده باشد.

هر چند سردار آزمون بدلیل درخواست باشگاه زنیت ایران را همراهی نکرد و به روسیه بازگشت، اما سایر ملی پوشان راهی ترکیه شدند.

با توجه به اینکه به نظر می‌رسید اردوی مالی تحت تاثیر بازیکنان کرونایی شرایط بدتری پیدا کرده در جلسه هماهنگی پیش از این دیدار نماینده فیفا و همچنین فدراسیون فوتبال ترکیه احتمال لغو دیدار ایران و مالی را افزایش دادند.

نهایتا اواخر شب گذشته بود که رسما مشخص شد بازی تیم ملی ایران و مالی بصورت قطعی لغو شده و امروز از ساعت ۱۷:۳۰ شاگردان دراگان اسکوچیچ دیداری را برگزار نخواهند کرد.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا