تیم ملی ایران در دومین بازی دوستانه خود پس از بحران کرونا با هدایت دراگان اسکوچیچ و در زمین بوسنی و هرزگوین به پیروزی ۲ بر ۰ دست یافت.

تیم ملی ایران در دومین بازی دوستانه خود با دراگان اسکوچیچ، میهمان بوسنی و هرزگوین بود.

میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و دقیقه ۴ شوت عرفان هاجیچ از پشت محوطه جریمه می رفت که دروازه ایران را تهدید کند، اما امیر عابدزاده توپ را به خوبی جمع کرد.

پس از آن بازی در میانه زمین و پایاپای دنبال شد، تا اینکه دقیقه ۱۸ روی اشتباه مدافع بوسنی کاوه رضایی در محوطه جریمه این تیم صاحب موقعیت شد و ضربه او در مصاف تک به تک دروازه‌بان حریف توسط او دفع شد.

دو دقیقه بعد در یک ضد حمله سریع روی حرکت و پاس عمقی علی قلی زاده، وحید امیری از پشت مدافعین بوسنی فرار کرد و خروج به موقع دروازه‌بان این تیم این فرصت مناسب را از تیم ملی ایران گرفت.

در حالی که ایران بهتر از میزبان بازی می کرد، دقیقه ۳۳ روی توپ برگشتی یک ضربه کرنر، شوت چکشی میرالم پیانیچ آرام بود و در اختیار عابدزاده قرار گرفت.

در اینجا بخوانید:

در ادامه بازی متعادل و نزدیک دنبال شد و تا پایان نیمه اول اتفاق مهمی روی دروازه‌ها رخ نداد.

نیمه دوم با حمله غافلگیر کننده تیم ملی ایران آغاز شد و اشتباه مدافع بوسنی بویان ناستیچ سبب شد تا وحید امیری به توپ رسیده و با یک پاس عرضی مناسب کاوه رضایی را در محوطه جریمه حریف صاحب توپ کند.

کاوه رضایی نیز به خوبی از این فرصت استفاده کرد و با یک ضربه فنی و زیبای پای چپ توپ را به گوشه دروازه بوسنی فرستاد و ایران را پیش انداخت.

پس از آن بازی متعادل دنبال شد و رفته رفته بوسنی بر فشار خود افزود و دقیقه ۶۸ شوت از راه دور رحمانوویچ از کنار دروازه عابدزاده به بیرون رفت.

این موقعیت در حالی اتفاق افتاد که پنج دقیقه قبل کریم انصاری فرد دفاع بوسنی را به هم ریخه و ضربه نهایی او از زاویه بسته توسط مدافع حریف بلوکه شد.

در ادامه بازی آرام شد و تعویض های پیاپی دو تیم مخصوصا ایران بازی را از جریان طبیعی خود خارج کرده بود.

با این حال ایران در دقیقه ۹۲ با شوت زیبای مهدی قایدی از گوشه سمت چپ محوطه جریمه و روی پاس سعید عزت اللهی به گل دوم دست یافت تا پیروزی خود را قطعی کند.

نهایتا تیم ملی ایران با هدایت اسکوچیچ در دومین بازی دوستانه خود هم به پیروزی رسید و بوسنی و هرزگوین را ۲ بر ۰ شکست داد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا