بازی دوستانه تیم ملی ایران و سوریه برگزار شد و شاگردان دراگان اسکوچیچ با نمایشی قابل قبول ۳-۰ به پیروزی رسیدند تا هواداران ایرانی را به آینده امیدوار نگه دارند.

تیم ملی ایران عصر امروز در ورزشگاه آزادی به دیدار سوریه رفت تا خود را برای بازی های مقدماتی جام جهانی آماده کند.

بازیکنان ایران خیلی زود به گل رسیدند و حریف را غافلگیر کردند. هنوز یک دقیقه از آغاز بازی نگذشته بود که ارسال کرنر علی قلی زاده با ضربه سر دیدنی حسین کنعانی زادگان همراه شد و توپ در قعر دروازه سوری‌ها جای گرفت.

پس از این گل بازی آرام و متعادل دنبال شد و بازیکنان سوریه رفته رفته بر فشار خود اضافه می کردند.

دقیقه ۲۸ علیرضا بیرانوند با واکنشی تماشایی ضربه سر عبدالرحمان برکات را از دروازه ایران بیرون کشید.

بازی با برتری سوریه در جریان بود که بیرانوند در دقیقه ۳۸ با یک شروع مجدد سریع یک ضد حمله سریع را برای مهدی طارمی تدارک دید و همین توپ در نهایت با ضربه پایانی مهدی طارمی دومین گل ایران را رقم زد.

در اینجا بخوانید:

دقیقه ۴۰ ضربه علی قلی زاده با اختلاف کمی از کنار دروازه سوریه به بیرون رفت.

نیمه دوم هم با یک حمله سریع دیگر از تیم ملی ایران آغاز شد که با پرتاب دست بلند بیرانوند برای مهدی طارمی ایجاد شد و ضربه مهاجم پورتو در موقعیت تک به تک با واکنش سنگربان سوریه همراه شد.

چند دقیقه بعد سوریه می توانست یکی از گل ها را جبران کند، اما شوت محمد المواس در مقابل دروازه به تیر افقی دروازه ایران برخورد کرد و گل نشد.

در ادامه شاگردان اسکوچیچ بیش‌تر بازی را اداره می‌کردند و تعویض های پشت سر هم دو تیم جریان بازی را از روند طبیعی خود خارج کرده بود.

با این حال دقیقه ۸۱ روی نفوذ علی قلی زاده و پاس او به پشت محوطه جریمه کریم انصاری فرد با یک ضربه تمام کننده گل سوم را هم برای ایران به ثمر رساند.

پس از گل سوم اتفاق خاصی در بازی رخ نداد تیم ملی ایران در یکی دیگر از بازی های دوستانه خود مقابل سوریه به پیروزی ۳-۰ رسید.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا