تیم ملی ایران پس از نزدیک به یک سال دوری از مسابقه در فیفا دی مهر و در راستای بازی های دوستانه جدید خود با ازبکستان و مالی دو مسابقه را برگزار می‌کند تا امید دراگان اسکوچیچ برای انجام بازی و محک شاگردانش دوباره زنده شود.

تیم ملی ایران مقابل بحرین و عراق در دو بازی متوالی شکست خورد تا باز هم اما و اگر به فوتبال ملی کشور بازگردد.

حالا ایران هیچ راهی جز پیروزی در چهار بازی برگشت خود در مقدماتی جام جهانی ندارد و باید کامبوج، هنگ کنگ، بحرین و عراق را شکست دهد تا فارغ از نتایج دیگر تیم‌ها سرنوشتش را خود تعیین کند.

اما برای این امر هیچ راهی جز تمرینات مستمر و بازی‌های تدارکاتی کافی وجود ندارد. چیزی که ایران را همیشه از دیگر تیم‌ها عقب انداخته و در مواقع حساس گریبان تیم ملی را گرفته است.

تیم ملی ایران پس از شکست مقابل عراق در آخرین بازی دور رفت مقدماتی اول جام جهانی ۲۰۲۲ که تابستان سال گذشته برگزار شد، هنوز هیچ بازی رسمی و غیر رسمی انجام نداده است.

در اینجا بخوانید:

دقیقا از زمانی که دراگان اسکوچیچ هدایت تیم ملی ایران را پذیرفت تا کنون بحران کرونا ورزش جهان را به تعطیلی کشاند و فرصتی برای انجام بازی‌های ملی فوتبال مخصوصا در آسیا وجود نداشت.

اما به نظر می‌رسد که فوتبال ملی هم به آرامی همچون بازی‌های باشگاهی آن در شرف بازگشت است و کم کم تیم‌های ملی بازی‌های دوستانه خود را ترتیب می‌دهند.

امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا در تقویم بازی های دوستانه ملی خود دو بازی برای تیم ایران ثبت کرد تا مشخص شود شاگردان اسکوچیچ بالاخره پس از نزدیک به یک سال دوباره برای تیم ملی بازی خواهند کرد و امید سرمربی را زنده خواهند کرد.

طبق این برنامه تیم ملی با هدایت اسکوچیچ ۱۷ مهر ماه در تاشکند به دیدار ازبکستان می‌رود و ۲۲ مهر نیز در ترکیه با مالی رویارویی می‌کند.

با انجام این دو بازی ایران از دو روز فیفا دی مهر ۹۹ کاملا استفاده کرده و می‌تواند یک محک جدی از وضعیت و شرایط تیمش داشته باشد.

 

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی رافان نیوز