بایرن مونیخ لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ و کابوسی به نام امباپه که در شب تلخ آلیانس آرنا پیروزی شیرین ۳ بر ۲ را برای پاری سن ژرمن رقم زد.

دیشب و از دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بایرن مونیخ میزبان پاری سن ژرمن بود.

باواریایی ها که فصل گذشته قهرمانی مقتدرانه ای را در UCL تجربه کردند، در این دیدا خیلی زود غافلگیر شدند و ابتکار عمل را از دست دادند.

دقیقه ۳ بازی روی پاس عالی نیمار، کیلیان امباپه در موقعیتی عالی و با استفاده از اشتباه مانوئل نویر گل اول را برای پاری سن ژرمن به ثمر رساند.

پس از این گل بایرن مونیخ تلاش کرد تا گل خورده را جبران کند و چند موقعیت عالی هم ایجاد کرد. اما ضربات گورتسکا و کینگزلی کومان در اواسط نیمه اول با درخشش ناواس سنگربان پاری سن ژرمن به بن بست خورد.

دقیقه ۲۸ پاری سن ژرمن باز هم به گل رسید تا بایرن را در خانه خود اسیر ضد حملات خطرناکش کند.

در اینجا بخوانید:

این بار هم نیمار با یک پاس تماشایی هم تیمی خود را با نویر تک به تک کرد تا مارکینیوش با ضربه‌ای دقیق کار را تمام کرده و اختلاف را دو برابر کند.

در ادامه بایرن مونیخ با تمام وجود حمله می کرد و سرانجام دقیقه ۳۷ روی ارسال بنجامین پاوارد و ضربه سر چوپو موتینگ اختلاف را به حداقل رساند.

با آغاز نیمه دوم حملات پر دامنه بایرن مونیخ ادامه یافت و دقیقه ۶۰ با ارسال کیمیچ و ضربه سر توماس مولر گل تساوی را هم مقابل پی اس جی به ثمر رساند.

در حالی که بایرن مونیخ حمله می کرد تا در خانه تیم پیروز میدان باشد، در یک ضد حمله دقیقه ۶۷ کیلیان امباپه باز هم زهر خود را به باواریایی ها زد و پاری سن ژرمن را دوباره پیش انداخت.

پس از گل سوم بایرن مونیخ به تلاش خود برای جبران نتیجه ادامه داد، اما موفق نبود تا پاری سن ژرمن با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل این تیم در آستانه صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ قرار بگیرد.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا