در دومین دیدار از نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ بایرن مونیخ با پیروزی ۳ بر ۰ مقابل لیون به فینال صعود کرد و باید به مصاف پاری سن ژرمن برود.

بایرن مونیخ پس از پیروزی مقتدرانه مقابل بارسلونا، در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا به دیدار لیون شگفتی ساز رفت. لیون بازی را بهتر آغاز کرد و در حالی که مالکیت توپ با بایرنی‌ها بود، این تیم چند موقعیت خطرناک را در دقایق ابتدایی بدست آورد.

دقیقه ۵ روی یک توپ‌گیری در میانه زمین ممفیس دپای پشت مدافعان بایرن مونیخ صاحب توپ شد و با فرار خود در موقعیت تک به تک قرار گرفت.

دپای در حالی که تحت فشار مدافع بایرن بود، ضربه خطرناکی زد که به تور کناری دروازه نویر برخورد کرد. بازی با این شرایط ادامه داشت و دقیقه ۱۷ این بار اکامبی در موقعیتی عالی صاحب توپ شد.

اما او پس از حرکت در عرض و جا گذاشتن مدافع پیش رو توپ را به تیر دروازه زد و این فرصت عالی را از دست داد. یک دقیقه بعد گنابری در سمت راست صاحب توپ شد و با حرکتی تند و تیز خود را به پشت محوطه جریمه رساند و ضربه‌ای دیدنی زد که در کنج دروازه لوپز جا گرفت و باواریایی‌ها پیش افتادند.

در اینجا بخوانید:

پس از این گل بایرن مونیخ بخوبی بر بازی مسلط شد و توپ و میدان را در کنترل خود داشت. این تیم با چند حمله خطرناک، بالاخره دقیقه ۴۲ روی فرار پریشیچ و ارسال او لواندوفسکی نتواست توپ را وارد دروازه کند، اما در برگشت گنابری آماده بود و براحتی دروازه خالی را باز کرد.

در ادامه لیون بطور کامل بازی را از دست داد و تا پایان نیمه اول بایرن مونیخ تیم برتر میدان بود. نیمه دوم بیش‌تر متعادل و نزدیک دنبال شد و پس از اینکه دقیقه ۵۱ پریشیچ با وکنش عالی لوپز یک موقعیت عالی را از دست داد، لیون توپ و میدان را در اختیار گرفت.

حملات لیون ادامه داشت و دقیقه ۵۸ پاس عالی اوئار، اکامبی را در موقعیت تک به تک قرار داد. اما اکامبی باز هم یک موقعیت عالی دیگر را با واکش مناسب نویر از دست داد.

بازی با این روند ادامه داشت تا اینکه دقیقه ۸۰ کوتینیو دروازه لیون را در باز کرد . با این حال داور بدلیل آفساید این گل را مردود کرد. با تداوم حملات باواریایی‌ها دقیقه ۸۸ روی ارسال دیدنی کیمیچ و پرواز بلند لواندوفسکی گل سوم را هم به ثمر رساندند.

نهایتا بایرن مونیخ با پیروزی ۳ بر ۰ مقابل لیون در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ به فینال صعود کرید و  حریف پاری سن ژرمن در فینال شد.

 

انیمیشن فوتبالی رافان نیوز