بایرن در جام آئودی کاپ مونیخ جشنواره گل بر پا کرد و مقابل فنرباغچه که صیادمنش مهاجم جوان ایرانی را در اختیار داشت، به پیروزی ۶ بر ۱ رسید.

دو تیم فوتبال بایرن مونیخ آلمان و فنرباغچه ترکیه در ادامه جام آئودی کاپ که به میزبانی بایرن و حضور چهار تیم بایرن مونیخ، رئال مادرید، تاتنهام و فنرباغچه برگزار می‌شود، با هم رو به رو شدند.

بایرن مونیخ که فلسفه بازی تهاجمی را از سال‌ها قبل انتخاب کرده و پیش می‌برد، این بازی را نیز هجومی آغاز کرد و از همان ابتدا توپ و میدان را در اختیار گرفت.

تلاش باباریایی‌ها در دقیقه ۲۲ به ثمر نشست و رناتو سانچس روی پاس لواندوفسکی گل اول این تیم را زد. در حالی که بایرن به حملات خود ادامه می‌داد ۶ دقیقه بعد روی پاس به عقب کومان، لئون گورتسکا گل دوم را برای بایرن مونیخ به ثمر رساند.

اما این پایان آتش‌بازی بایرن مونیخ نبود و در دقیقه ۳۱ توماس مولر با فرصت‌طلبی مناسب و توپ ربایی گل سوم را هم زد. بازی تهاجمی بایرن مونیخ ادامه پیدا کرد تا اینکه در اواخر نیمه اول و دقیقه ۴۰ کومان که در این بازی نمایش موثری داشت گل چهارم را هم برای مونیخی‌ها به ثمر رساند.

قبل از پایان نیمه اول و دقیقه ۴۴ مولر از روی نقطه پنالتی کار فنرباغچه را تمام کرد و با جشنواره گل بایرن مونیخ مقابل فنرباغچه دو تیم به رختکن رفتند.

 

نیمه دوم

 

شروع نیمه دوم هم با برتری بازیکنان بایرن در زمین همراه بود. در نتیجه آن و با پاس سوله از زمین خودی مولر در موقعیت گلزنی قرار گرفت و با اشتباه دروازه‌بان حریف در خروج از دروازه گل ششم بایرن هم توسط مولر در دقیقه ۵۸ حاصل شد.

فنرباغچه روی اشتباه بازیکنان بایرن در دادن پاس سالم بالاخره توسط مهاجم آلمانی خود مکس کروزه در دقیقه ۶۶ به گل رسید تا حداقل یکی از گل‌ها را جبران کرده باشد.

اما اتفاق تاریخی برای مهاجم جوان ایرانی تیم فنرباغچه یعنی الهیار صیادمنش از دقیقه ۶۶ رخ داد و این بازیکن بعنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد و ۲۴ دقیقه مقابل بایرن بازی کرد. هر چند که در دقایق حضور در زمین کار مثبتی انجام نداد اما بدون شک این بازی می‌تواند در آینده برای این بازیکن جوان تجربه بزرگی باشد.

در انتهای بازی تیم فوتبال بایرن مونیخ با ارائه یک بازی زیبا و تهاجمی و به راه انداختن جشنواره گل مقابل تیم فنرباغچه ترکیه به پیروزی قاطع ۶ بر ۱ دست یافت تا در فینال آئودی کاپ به مصاف تاتنهام برود.

فنرباغچه نیز در دیدار رده‌بندی باید از ساعت ۲۰:۳۰ امشب با تیم رئال مادرید رو به رو شود تا احتمالا الهیار صیادمنش یک فرصت بزرگ دیگر را برای تجربه‌اندوزی داشته باشد.

 

حضور صیادمنش مقابل بایرن مونیخ در جام آئودی کاپ