پرسپولیس همچون شیری غران به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد، اما بحران مالی این تیم را رها نمی‌کند و شکایت برانکو و جریمه های سنگین فیفا ممکن است به کسر ۶ امتیاز یا حتی سقوط به دسته های پایین تر منجر شود.

بحران مالی چیزی است که در سال های اخیر با تیم های ورزشی ایران همواره عجین بوده و باعث کنار رفتن مدیران زیادی شده است.

در این بین اما دو مدیر پرسپولیس بودند که توانستند از بحران های مالی عبور کنند، اما صندلی ریاست به آن ها هم رحم نکرد.

غرض، دفاع از شخص خاصی و یا محکوم کردن کس دیگری نیست، بلکه آن است که ریشه این مشکلات در کجاست.

پرسپولیس با وجود مشکلات مالی شدید و بحران های سوء مدیریت گذشته که در شکایت برانکو و جریمه های فیفا خود را نشان داد، در لیگ قهرمانان آسیا درخشید.

با تعصب و تلاش بیش از حد، تیم های تا دندان مصلح عربی را از پیش رو برداشت و با دستانی خالی و همچون شیری غران به فینال آسیا رسید.

اما این شیر حالا همچون شیری در قفس و افسرده به آینده نگاه می‌کند. مدیران جز وعده‌هایی که هیچگاه عملی نمی‌شود، چیزی نشان نمی‌دهند و جریمه های فیفا هر روز سنگین‌تر می شود.

در اینجا بخوانید و حل کنید:

هر چند باید به مدیران در مورد شرایط فعلی کشور و تحریم های فلج کننده نیز حق داد. اما اینجا ورزش است و همانند سیاست نیست که ذره‌بینی بزرگ بالای سر آن باشد و نشود که تحریم ها را دور زد.

چیزی که در سخنان این روزهای سعید آذری و علی کریمی نیز می‌توان دریافت.

در جدیدترین خبر پیرامون شکایت برانکو از پرسپولیس آمده که اگر باشگاه تا دو روز آینده باقیمانده طلب سرمربی سابق و کروات خود را نپردازد، پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات نوبت به کسر ۶ امتیاز نیز خواهد رسید و حتی جریمه های سنگین تری از طرف فیفا هم وجود دارد.

جریمه هایی چون سقوط به دسته پایین‌تر که بدون شک نتنها سقوط پرسپولیس ، بلکه سقوط وزارت ورزش را هم در پی خواهد داشت.

پس بهتر نیست، قبل از وقوع فاجعه به فکر راه چاره باشیم ؟

تا یک شیر درنده را به یک شیر افسرده تبدیل نکنیم …

 

 

 

انیمیشن‌های فوتبالی رافان نیوز