با تایید محکومیت باشگاه استقلال تهران در پرونده شکایت استراماچونی، آبی ها باید چیزی در حدود ۴۵ میلیارد تومان به این سرمربی ایتالیایی پرداخت کنند.

در حالی که استقلال با استراماچونی تازه به روزهای اوج خود بازگشته بود، پس از ایجاد مشکلات بانکی برای سرمربی ایتالیایی، با ترک تیم توسط او مواجه شد.

استراماچونی استقلالی ها را رها کرد و به ایتالیا بازگشت تا مشکلات مالی آبی ها و مسدود شدن حساب بانکی اش در ایتالیا برطرف شود.

ماجرا از این قرار بود که به دلیل پرداختی های ناشناس آبی ها به حساب استراماچونی با توجه به تحریم های بانکی، حساب او در ایتالیا مسدود شده و هیچ گونه گردش حسابی برای استرا ممکن نبود.

از این رو به ایتالیا بازگشت و وقتی با اصرارهای مکرر مسئولان ورزش ایران و باشگاه استقلال مواجه شد، شرط بازگشتش را پرداخت کامل دستمزدش به صورت یکجا و تا پایان قراردادش طلب کرد تا مشکل جدیدی برایش به وجود نیاید.

در اینجا بخوانید:

این درخواست مورد موافقت مسئولان استقلال قرار نگرفت و بازگشت استراماچونی به طور کامل منتفی شد.

اما سرمربی ایتالیایی که به دلیل پرداخت دیرهنگام دستمزدش قراردادش را با آبی ها یکطرفه فسخ کرده بود، به فیفا شکایت کرد و کل دستمزدش را تا پایان قرارداد مطالبه نمود.

فیفا نیز حالا باشگاه استقلال را محکوم دانسته و به پرداخت کل دستمزد استراماچونی یعنی ۱.۳۵۰ میلیون دلار جریمه کرده است.

با احتساب نرخ فعلی دلار، استقلال چیزی در حدود ۴۵ میلیارد تومان باید به استراماچونی پرداخت کند.

هر چند که مسئولان استقلال معتقد هستند این حکم غیر عادلانه است و مدارکی دارند که نشان می دهد سرمربی ایتالیایی کم‌تر از این رقم باید دریافت کند.

به گفته سرپرست باشگاه استقلال، آبی ها در پرونده شکایت استراماچونی، به دادگاه عالی ورزش یعنی CAS اعتراض خواهند کرد تا از حقوق آبی ها دفاع کنند.