آرسنال در شبی که از هفته شانزدهم لیگ برتر انگلیس میهمان برایتون بود و علیرضا جهانبخش نیز ۷۵ دقیقه در ترکیب تیمش بود با نتیجه ۱ بر ۰ به پیروزی رسید تا خود را به طور کامل از بحران خارج کند.

در یکی از بازی های مهم هفته شانزدهم لیگ جزیره برایتون میزبان آرسنال بود و علیرضا جهانبخش از ابتدا در ترکیب اصلی گراهام پاتر حضور داشت.

نیمه اول در بیش‌تر دقایق بازی آرام و متعادل دنبال شد، با این حال برایتون موقعیت های جدی تری ایجاد کرد که در مهم‌ترین آن ها علیرضا جهانبخش در متن قرار داشت.

ابتدا دقیقه ۲۳ بود که روی یک ارسال از سمت راست، جهانبخش با پرتاب خود توپ را قطع کرد و می‌توانست دروازه آرسنال را باز کند، اما هوشیاری لنو و مدافعین توپچی مانع گل شدن توپ ستاره ایرانی شد.

دقیقه ۳۸ این بار با پاس رو به عقب برناردو در محوطه جریمه آرسنال علیرضا جهانبخش با یک شوت محکم شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد، اما لنو سنگربان حریف توپ را به خوبی جمع کرد.

در اینجا بخوانید:

نیمه دوم اما شرایط تغییر کرد و آرسنال از همان ابتدا با حملات سریع و خطرناک برایتون را غافلگیر کرد.

دقیقه ۵۰ بازیکنان آرسنال تا آستانه باز کردن دروازه میزبان پیش رفتند، اما مدافعین و دروازه‌بان برایتون به هر شکلی بود توپ را جمع کردند و به کرنر فرستادند.

شش دقیقه بعد در یک فرار سریع، ضربه ناامید کننده اوبامیانگ از بالای دروازه برایتون به بیرون رفت.

سرانجام دقیقه ۶۶ آرسال به گل رسید. ساکا در یک فرار سریع از سمت راست و با یک پاس عرضی لاکازت را مقابل دروازه حریف صاحب موقعیت کرد تا او با یک ضربه دقیق و حساب شده گل اول بازی را برای توپچی‌ها به ثمر برساند.

دقیقه ۷۵ علیرضا جهانبخش جای خود را به تروسارد داد و برایتون هم سعی کرد که نتیجه را جبران کند که موفق نبود.

دقایق پایانی آرام و متعادل سپری شد و آرسنال به خوبی برایتون را کنترل کرد و در پایان با همان تک گل لاکازت در هفته شانزدهم لیگ برتر انگلیس به پیروزی رسید.

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز