برایتون با پیروزی ۳ بر ۲ مقابل منچسترسیتی شبی رویایی را در لیگ برتر انگلیس و با حضور ۴۹ دقیقه‌ای علیرضا جهانبخش برای خود رقم زد.

برایتون در چارچوب هفته سی و هفتم لیگ جزیره دیشب میزبان تیم قهرمان این فصل یعنی منچسترسیتی بود.

شاگردان گواردیولا که در لیگ برتر قهرمانی خود را مسجل کرده اند، برای حضوری موفق در فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ در بازی های اخیر خود را چندان خسته نمی کنند.

در واقع گواردیولا سعی کرده به این دو سه بازی اخیر به چشم بازی های تدارکاتی مناسب برای تقابل با چلسی در فینال چمپیونزلیگ نگاه کند.

به هر حال دیشب این منچسترسیتی بود که شروع بهتری داشت و در شبی که علیرضا جهانبخش از ابتدا به میدان رفته بود، دقیقه ۲ بازی با ضربه گوندوغان به گل اول رسید.

اما اخراج دقیقه ۱۰ ژائو کانسلو کار را برای منچسترسیتی سخت کرد تا جایی که پس از آن برایتون با حملات متعدد سعی کرد نتیجه را جبران کند، اما تا پایان نیمه اول موفق نبود.

با آغاز نیمه دوم منچسترسیتی در دقیقه ۴۸ و خیلی زود توسط فیل فودن به گل رسید و اختلاف را دو برابر کرد.

در اینجا بخوانید:

یک دقیقه بعد علیرضا جهانبخش با وجود عملکرد قابل قبول جای خود را به آدام لالانا داد تا قدرت هجومی برایتون افزایش یابد.

به نظر می رسد، فروش جهانبخش در پایان فصل در دستور کار قطعی باشگاه برایتون قرار داشته باشد و گراهام پاتر برای افزایش قیمت فروش او در نقل و انتقالات تابستان به لژیونر ایرانی خود در چند بازی پایانی لیگ برتر میدان می دهد.

این سومین بازی پیاپی بود که علیرضا جهانبخش برای برایتون از ابتدا به میدان می رفت.

با این حال دقیقه ۵۰ برایتون با ضربه تروسارد اختلاف را به حداقل رساند و دقیقه ۷۲ نیز آدام وبستر بازی را به تساوی کشاند.

اما این هم پایان کار نبود و دقیقه ۷۶ دان بورن گل سوم را هم برای برایتون زد تا یک پیروزی شیرین و دلچسب برای علیرضا جهانبخش و یارانش در لیگ برتر انگلیسن آن هم مقابل منچسترسیتی و با نتیجه ۳ بر ۲ رقم بخورد.

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز