تیم ملی والیبال روسیه با برتری ۳ بر ۰ مقابل ایران توانست جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کند و ایران امیدوار به مسابقات انتخابی قاره‌ای باشد.

تیم‌های والیبال ایران و روسیه در بازی‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در سن‌پترزبورگ روسیه با هم رو به رو شدند. سرمربی ایران در این دیدار از سعید معروف، امیر غفور، پوریا فیاضی، سید محمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی‌پور و محمدرضا حضرت‌پور در ترکیب اصلی خود استفاده کرد.

 

انتخابی المپیک 2020 و ترکیب ایران مقابل روسیه

 

ست اول

 

والیبال روسیه بازی در ست اول را بهتر آغاز کرد و با امتیاز سرویس ۲ بر ۰ از ایران پیش افتاد. با آبشار کلیوکا روسیه با نتیجه ۳ بر ۱ نیز از ایران پیش بود.

امتیاز سرویس غفور، ایران را در امتیازات به روسیه رساند و نتیجه ۳ بر ۳ شد. با بیرون رفتن توپ مهاجم روسیه و سرویس دیدنی غفور ایران با نتیجه ۵ بر ۳ از روسیه پیشی گرفت.

با آبشار دیدنی غفور ایران با برتری ۸ بر ۷ مقابل روسیه به وقت استراحت فنی اول رفت. پس از این وقت استراحت با سرویس عالی موزرسکی زمینه برای امتیازگیری مهاجمان این تیم فراهم شد و روسیه با نتیجه ۹ بر ۸ از ایران جلو افتاد.

اما سرویس عالی عبادی‌پور دوباره ایران را از روسیه پیش انداخت و نتیجه ۱۰ بر ۹ برای ایران شد. در ادامه روسیه دوباره از ایران جلو افتاد و نتیجه ۱۲ بر ۱۰ برای روسیه بود.

 

برتری والیبال روسیه

 

وقت استراحت فنی دوم با برتری ۱۶ بر ۱۳ روسیه مقابل ایران فرا رسید. پس از این وقت استراحت و با سرویس خوب روس‌ها شرایط برای بازیکنان ایران سخت شد و توپ غفور در شرایط نامتعادل توسط دفاع روی تور روسیه برگشت داده شد و در زمین ایران خوابید (۱۳-۱۷ برای روسیه).

با بیرون رفتن آبشار عبادی‌پور اختلاف برای روسیه افزایش پیدا کرد و نتیجه ۱۹ بر ۱۴ شد. با دفاع دفاع شدن امیر غفور روسیه با نتیجه ۲۲ بر ۱۷ اختلاف ۵ امتیازی را با ایران حفظ کرد.

در نهایت ست اول با برتری ۲۵ بر ۱۹ تیم ملی والیبال روسیه در مقابل ایران به پایان رسید.

 

ست دوم

 

ست دوم برای دو تیم پایاپای آغاز شد و نتیجه ۴ بر ۴ مساوی بود. تا اینکه دفاع روی تور روسیه از شفیعی این تیم را با نتیجه ۶ بر ۴ از ایران پیش انداخت.

با سرویس عالی بازیکن روسیه این تیم با برتری ۸ بر ۶ مقابل ایران به وقت استراحت اول رفت. به تور خوردن آبشار مهاجم روسیه ایران را در امتیازات به این تیم رساند و نتیجه در امتیاز ۸ مساوی شد.

دفاع روی تور عالی موسوی باعث شد والیبال ایران در امتیاز ۱۱ بر ۱۰ در مقابل روسیه به برتری برسد. سرویس خوب غفور زمینه را برای امتیازگیری دوباره موسوی فراهم کرد و نتیجه ۱۲ بر ۱۰ برای ایران شد.

ایران با دفاع روی تور یک امتیاز دیگر هم گرفت تا سرمربی روسیه وقت استراحت درخواست کند. پس از این وقت استراحت روسیه بهتر شد و اختلاف را کم کرد (۱۲-۱۳ برای ایران).

 

سرویس‌های عالی روسیه

 

امتیاز سرویس برای روسیه بازی را در امتیاز ۱۴ مساوی کرد. در ادامه بیرون رفتن آبشار مهاجم ایران باعث شد روسیه ۱۶ بر ۱۵ از ایران پیش بیافتد. و دو تیم به استقبال وقت استراحت فنی دوم بروند.

بازی نزدیک دو تیم ادامه پیدا کرد و نتیجه ۲۰ بر ۲۰ مساوی بود. با دفاع شدن معنوی‌نژاد روسیه باز هم از ایران با نتیجه ۲۲ بر ۲۰ پیش افتاد.

در ادامه امتیاز سرویس بازیکن روسیه نتیجه را ۲۴ بر ۲۱ کرد تا کولاکوویچ وقت استراحت درخواست کند. با وجودی که بازیکنان ایران توانستند اختلاف را کم کرده و به یک امتیازی روسیه برسند اما در نهایت این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ بسود روسیه به پایان رسید.

 

والیبال ایران و روسیه در انتخابی المپیک 2020

 

ست سوم

 

در ست سوم هم دو تیم پایاپای و نزدیک کار را شروع کردند و بازی در امتیاز ۳ مساوی بود. اما روسیه با سرویس خوب توانست اختلاف دو امتیازی با ایران ایجاد کرده و نتیجه را ۵ بر ۳ بسود خود تغییر دهد.

سرویس موسوی به تور خورد تا دو تیم با برتری ۸ بر ۵ روسیه به وقت استراحت اول بروند. خطای عبادی‌پور اختلاف را بیش‌تر کرد و نتیچه ۱۰ بر ۶ برای روسیه پیش رفت.

در ادامه عملکرد بازیکنان ایران کمی بهتر شد و سرویس‌های خوب غفور و استفاده دیگر بازیکنان مخصوصا موسوی باعث شد تا ایران علاوه بر جبران امتیازات از روسیه پیش افتاده و نتیجه ۱۳ بر ۱۲ برای ایران شود.

امتیاز سرویس پوریا فیاضی اختلاف را برای ایران افزایش داد و نتیجه ۱۵ بر ۱۳ شد. بالافاصله مربی روسیه وقت استراحت گرفت تا اجازه ندهد فرصتی برای گرفتن حتی یک ست برای ایران پیش آید.

 

والیبال نزدیک دو تیم

 

مدافع روسیه وولکوف امیر غفور را تک دفاع کرد تا روسیه در امتیازات به ایران رسیده و نتیجه ۱۵ بر ۱۵ شود. وقت استراحت دوم نیز با برتری ۱۶ بر ۱۵ ایران فرا رسید.

تک دفاع دیدنی شفیعی دوباره برتری ایران را در امتیاز ۱۸ بر ۱۶ رقم زد. سرویس‌های خوب عبادی‌پور باعث شد ایران اختلاف را افزایش داده و نتیجه ۲۰ بر ۱۷ بسود ایران شود.

باز هم دفاع تور روسیه کار ایران را سخت کرد و توپ موسوی با برگشت در زمین ایران خوابید و بازی با در امتیاز ۲۱ برابر شد. در ادامه تیم والیبال روسیه با سرویس‌های خوب توانست این ست را نیز با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ در مقابل ایران به برتری برسد و کل بازی را با نتیجه ۳ بر ۰ از آنِ خود کند. روسیه با این پیروزی بلیت توکیو را برای خود رزرو کرد.

 

والیبال ایران مقابل روسیه در انتخابی المپیک 2020

 

 

 

عکس‌های طنز و سرگرمی در اینجا