پرسپولیس لیگ برتر نوزدهم فوتبال ایران را با برتری مقابل پارس جنوبی جم آغاز کرد تا اولین بازی رسمی کالدرون با این تیم در بازی افتتاحیه با پیروزی به پایان برسد.

پرسپولیس و پارس جنوبی در افتتاحیه لیگ برتر نوزدهم و در ورزشگاه آزادی بازی را آرام آغاز کردند و تا دقیقه ۱۵ در حالی که در بیش‌تر دقایق پرسپولیس برتر بود، موقعیت خطرناکی ایجاد نشد.

در دقیقه ۱۵ با ارسال از سمت راست امید عالیشاه محمد نادری که در محوطه جریمه پارس حضور داشت در حالت تک به تک صاحب توپ شد اما با بی‌دقتی توپ روی پایش به درستی قرار نگرفت تا با اختلاف بیرون برود.

در ادامه پارس جنوبی هم چند بار به سمت دروازه پرسپولیس یورش برد اما نتوانست حملات خطرناکی را ایجاد کند و در گلزنی ناکام بود.

دقیقه ۳۰ بازی با نفوذ محمد نادری و پاس در عرض او امید عالیشاه در فرصت خوب گلزنی قرار گرفت اما توب را بخوبی کنترل نکرد و در پاس به بازیکن کناری هم ناکام بود تا این موقعیت پرسپولیس به ضد حمله برای پارس جنوبی تبدیل شود.

پارسی‌ها با این ضد حمله خود را به پشت محوطه جریمه پرسپولیس رساندند ولی در آنجا با خطای زیرکانه سید جلال حسینی متوقف شدند. ضربه آزاد بازیکن پارس جنوبی به شکل خطرناکی به دیرک افقی دروازه برخورد کرد و توسط مدافعان پرسپولیس دور شد.

پس از این موقعیت بازی شکل آرامی به خود گرفت. در دقیقه اول وقت تلف شده شوت مهدی ترابی از بالای دروازه پارس جنوبی به بیرون رفت و نیمه اول با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید.

 

نیمه دوم افتتاحیه لیگ نوزدهم

 

در حالی که نیمه دوم با جریان آرامی در بازی آغاز شد، این پرسپولیس بود که در دقیقه ۵۷ و با اولین حمله جدی توانست به گل برسد. مهدی ترابی در یک و دو با علی علیپور و تعلل مدافعان پارس جنوبی جم با دخسوس دروازه‌بان این تیم تک به تک شد و با یک ضربه چیپ توب را به گل رساند.

پس از این گل پرسپولیس به حملات خود ادامه داد و سه دقیقه بعد توسط علیپور دروازه حریف را تهدید کرد اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت تا بازی همچنان با برتری ۱ بر ۰ پرسپولیس ادامه داشته باشد.

با وجودی که پارس جنوبی چند حمله نصفه و نیمه داشت، اما پرسپولیس توانست بازی را در کنترل خود قرار دهد و جریان بازی را اداره کند. در این بازه زمانی پرسپولیس توانست چند باری هم دروازه پارس را تهدید کند اما هر بار مهاجمان نفوذی این تیم در گلزنی ناموفق بودند.

دقایق پایانی اما به پارس جنوبی جم اختصاص داشت و این تیم در پنج دقیقه پاینی فشار زیادی به پرسپولیس برای جبران نتیجه وارد کرد و حتی در دقیقه ۸۸ تا آستانه زدن گل تساوی پیش رفت اما تلاش این تیم به نتیجه نرسید.

در پایان این دیدار پرسپولیس توانست بازی افتتاحیه لیگ برتر فوتبال ایران در دوره نوزدهم را با برتری ۱ بر ۰ مقابل پارس جنوبی تمام کند. همچنین در اولین نشست کالدرون روی نیمکت پرسپولیس این مربی موفق به کسب پیروزی شد تا روند بردهای پرسپولیس ادامه داشته باشد.

 

پرسپولیس و پارس جنوبی در افتتاحیه لیگ برتر نوزدهم

 

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی در اینجا