در مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ و پنجره دوم از این رقابت‌ها شاهد برتری چهار قدرت بزرگ فوتبال اروپا مقابل حریفانشان بودیم.

دیشب ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ پنجره دوم از مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ ادامه پیدا کرد. در آن تیم‌های آلمان، فرانسه، بلژیک و ایتالیا به مصاف حریفانشان رفتند.

 

برتری آلمان

 

تیم ملی آلمان در کشور خود میزبان استونی بود. این تیم با ترمیم ضعف‌های خود در چند بازی اخیر نشان داده که در حال بازگشت به روزهای خوب گذشته است. آلمانی‌ها در بازی با استونی از همان ابتدا با طراحی حملات وسیع و پردامنه بر دروازه حریف حمله می‌کردند.

نتیجه این حملات باز شدن دروازه استونی در همان دقیقه ۱۰ بازی توسط مارکو رویس بود. دقیقا هشت دقیقه بعد آلمان توسط گنابری به گل دوم رسید. سه دقیقه بعد یعنی در دقیقه ۲۰ این بار گورتسکا دروازه حریف را باز کرد.

در حالی که هنوز نیمه اول به نیمه نرسیده بود انگار عطش گلزنی آلمانی‌ها تمامی نداشت. آلمان به حملات خود ادامه داد و در دقیقه ۲۶ به گل چهارم رسید. این گل را گوندوغان به ثمر رساند.

در دقیقه ۳۷ و از روی یک ضربه ایستگاهی مارکو رویس یک گل دیگر زد تا آلمان در نیمه اول ۵ به ۰ پیش بیافتد. اما این پایان گلزنی آلمان نبود و گنابری در دقیقه ۶۱ گل بعدی خود و تیمش را به ثمر رساند.

در دقایق ۷۸ و ۸۸ ورنر و سانه برای آلمان دو گل دیگر نیز زدند تا این تیم با نتیجه پر گل ۸ بر ۰ استونی را شکست دهد. اما برد پر گل آلمان تنها یک مورد از برتری چهار قدرت بزرگ فوتبال اروپا در مقدماتی یورو ۲۰۲۰ بود.

 

آلمان و استونی - مرحله مقدماتی یورو 2020

 

برتری ایتالیا

 

ایتالیا تنها تیم از میان قدرت‌های بزرگ اروپا بود که نتوانست با برتری قاطع حریف خود را بدرقه کند. ایتالیا در ورزشگاه اختصاصی یونتوس در تورین میزبان تیم بوسنی بود. دو تیم در ابتدای بازی شروع سرد و متعادلی نسبت به یکدیگر داشتند.

در این بین اما تیم میهمان یعنی بوسنی توانست در دقیقه ۳۲ و بوسیله ادین ژکو به گل برسد. ایتالیا در نیمه اول تیم زهرداری نشان نداد و دو تیم با برد ۱ به ۰ بوسنی به رختکن رفتند.

با شروع نیمه دوم ایتالیا مصمم به جبران نتیجه نشان داد و در همان ابتدا و دقیقه ۴۹ با ضربه دیدنی اینسینیه به گل تساوی رسید. حملات ایتالیا برای رسیدن به گل برتری ادامه پیدا کرد تا اینکه این تیم رو یک ضربه بغل پای بسیار زیبا توسط وراتی در دقیقه ۸۶ به گل پیروزی‌ بخش رسید.

باید به این نکته اذعان کرد که از میان برتری چهار قدرت بزرگ فوتبال اروپا ایتالیا سخت‌تر از دیگر مدعیان به برتری رسید.

 

ایتالیا - بوسنی، انتخابی یورو 2020

 

برتری فرانسه

 

فرانسه در حالی بازی دیشب مقابل آندورا را آغاز کرد که در شوک شکست قبلی خود مقابل ترکیه بود. فرانسه مطابق انتظار مقابل آندورا بازی را با قدرت و تهاجمی شروع کرد.

این تیم در همان ابتدا و دقیقه ۱۱ با گل امباپه پیش افتاد. بعد از این گل فرانسه به حملات خود ادامه داد. تا این که در اثر فشار زیاد فرانسه و روی یک دفع اشتباه مدافع آندورا در دقیقه ۳۰ بن یدر گل دوم فرانسه را نیز به ثمر رساند.

فرانسه با پیشروی‌های خود نشان داد که می‌خواهد به جبران شکست مقابل ترکیه در همان نیمه اول کار را تمام کند. این تیم در وقت‌های تلف شده نیمه اول موفق شد گل سوم را هم توسط توون و روی ارسال امباپه به ثمر برساند.

با شروع نیمه دوم فرانسه باز هم به حملات خود ادامه داد. این حملات هر بار ناکام می‌ماند. اما در دقیقه ۶۰ و روی ارسال یک ضربه کرنل زوما گل چهارم فرانسه را وارد دروازه آندورا کرد.

ادامه بازی با همین نتیجه ۴ بر ۰ بسود فرانسه سپری شد تا این تیم سومین ضلع برتری چهار قدرت بزرگ فوتبال اروپا را تشکیل دهد.

 

برتری فرانسه

 

برتری بلژیک

 

تیم بلژیک قدرت نو ظهور فوتبال اروپا در مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ به مصاف تیم ملی اسکاتلند رفت. این تیم با توجه به ابزارهای قدرتمندش در فاز هجومی تیم اسکاتلند را تحت فشار قرار داد.

فشار بلژیک بالاخره در دقیقه اول وقت‌های تلف شده نیمه اول نتیجه داد و این تیم روی حرکت و ارسال زیبای ادن هازارد توسط لوکاکو به گل رسید. نیمه دوم هم با برتری بلژیک آغاز شد و با ادامه این برتری لوکاکو در دقیقه ۵۷ و روی یک توپ برگشتی گل دوم خود و بلژیک را به ثمر رساند.

بلژیک که از زمان شروع فعالیت روبرتو مارتینس و تحت هدایت او تیم کامل‌تری نشان داده است همچنان به حملات خود ادامه داد. دقیقه ۹۲ بازی بود که دی‌بروین با دریافت توپ در پشت محوطه جریمه و زدن یک ضربه دقیق به گوشه دروازه گل سوم بلژیک را به ثمر رساند.

برتری بلژیک را باید کامل کننده برتری چهار قدرت بزرگ فوتبال اروپا در روز دوم از دومین پنجره مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ دانست. اما در یکی از دیدارهای مهم دیگر، تیم فوتبال ترکیه که با پیروزی مقابل فرانسه شگفتی‌ساز شده بود در خانه ایسلند مقابل این تیم با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد.

 

پیروزی بلژیک مقابل اسکاتلند

 

 

مشاهده عکس‌های طنز و سرگرمی را از دست ندهید.