برد آسان مردان والیبال ایران در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ مقابل استرالیا و با نتیجه ۳ بر ۰ بدست آمد.

دو تیم والیبال ایران و استرالیا در روز دوم از هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال به میزبانی شهر اردبیل به دیدار هم رفتند. در این دیدار کولاکوویچ باز هم به برخی از بازیکنان اصلی خود مانند عبادی‌پور، فیاضی و موسوی استراحت داد.

ایران با ترکیب سعید معروف، شفیعی، مجرد، معنوی‌نژاد، قائمی، غفور و حضرت‌پور بازی را آغاز کرد.

 

والیبال ایران و استرالیا در لیگ ملت‌ها

 

ست اول

 

استرالیا بازی را در ست اول بهتر آغاز کرد و حتی با نتیجه ۳ بر ۰ هم پیش افتاد. پس از ۳ امتیاز استرالیا با آبشار غفور ایران به امتیاز اول دست پیدا کرد.

استرالیا توانست برتری خود را تا نتیجه ۶ بر ۳ نیز حفظ کرده و از ایران پیش باشد. در ادامه بازی ایران رفته رفته شکل تیمی خود را پیدا کرد و با بیرون رفتن آبشار مهاجم استرالیا به ۱ امتیازی این تیم رسید (۷-۶ برای استرالیا).

با تک دفاع عالی مجرد بازی در عدد ۷ برای دو تیم مساوی شد. پس از یک سرویس عالی از شفیعی و برگشت توپ به زمین ایران، غفور توانست با استفاده از فرصت پیش آمده امتیاز ۸ را نیز برای ایران کسب کند و دو تیم به وقت استراحت اول رفتند.

دو تیم روند نزدیک خود نسبت به هم را ادامه دادند و در این بین ایران اجازه نداد تا استرالیا از این تیم پیشی بگیرد. این امر باعث شد که دو تیم با برتری ۱۶ بر ۱۴ والیبال ایران مقابل استرالیا به وقت استراحت فنی دوم بروند.

پس از برگشت بازیکنان به زمین غفور توانست با زدن دو سرویس عالی و گرفتن دو امتیاز سرویس پیاپی ایران را ۱۸ بر ۱۴ پیش بیاندازد. در حالی که مربی استرالیا وقت استراحت درخواست کرده بود اما باز هم غفور درخشش خود را در سرویس ادامه داد و امتیاز ۱۹ را نیز برای ایران بدست آورد.

بالاخره استرالیا توانست امتیاز ۱۵ را گرفته و از پیشروی بیش‌تر ایران جلوگیری کند. در نهایت با حفظ برتری کامل برد آسان مردان والیبال ایران در برابر استرالیا در گیم اول و با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ حاصل شد.

 

هفته چهارم لیگ ملت‌ها در اردبیل - ایران و استرالیا

 

ست دوم

 

در ست دوم این ایران بود که شروع بهتری داشت و ۳ بر ۱ از حریف خود پیش افتاد. بیرون رفتن توپ مهاجم استرالیا باز هم اختلاف را برای والیبال ایران بیش‌تر کرد و نتیجه ۵ بر ۲ بسود ایران بود.

ایران با دو دفاع روی تور عالی و با برتری ۸ بر ۳ به استقبال وقت استراحت فنی اول رفت. امتیاز سرویس شفیعی باعث شد تا والیبال ایران به امتیاز ۹ نیز دست پیدا کند و نتیجه ۹ بر ۳ شد.

در ادامه بازی با اشتباه بازیکنان ایران در دفاع عقب اختلاف کم شد ولی نتیجه ۱۵ بر ۱۱ همچنان بسود ایران بود. در حالی که مردان والیبال ایران در این روز کار سختی مقابل استرالیا نداشتند با نتیجه ۱۶ بر ۱۱ به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

فرهاد قائمی با یک آبشار و یک سرویس دیدنی زمینه‌ساز افزایش اختلاف امتیاز برای ایران شد تا نتیجه ۱۸ بر ۱۲ برای ایران پیش برود. همین امر باعث شد مربی استرالیا وقت استراحت درخواست کند. ولی این وقت استراحت نیز برای استرالیا بی‌فایده بود چرا که قائمی یک امتیاز سرویس هم گرفت تا نتیجه ۱۹ بر ۱۲ شود.

استرالیا توانست با دو سرویس خوب باعث کم شدن اختلاف امتیازات شود و نتیجه ۲۰ به ۱۶ همچنان برای ایران بود. ایران با حفظ برتری مطلق خود و با آبشار دیدنی غفور با نتیجه ۲۳ بر ۱۸ پیش بود.

در انتهای این ست یک بار دیگر برد آسان مردان والیبال ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ مقابل تیم استرالیا رقم خورد.

 

هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال - ایران و استرالیا

 

ست سوم

 

والیبال ایران باز هم با تسلط کامل بازی را این بار در ست سوم آغاز کرد و با عملکرد تیمی مناسب ابتدا ۳ بر ۱ و سپس ۶ بر ۲ پیش افتاد. وقت استراحت فنی اول در این ست با دو اشتباه مهاجمان استرالیا در نتیجه ۸ بر ۲ برای ایران فرا رسید.

در ادامه تک دفاع شفیعی باعث برتری ۱۰ بر ۴ ایران در گیم سوم شد. فشار تحمیلی از طرف بازیکنان ایران بر تیم استرالیا باعث افزایش اشتباهات آن‌ها شد که در پی آن باز هم اختلاف امتیازی بسود ایران افزایش یافت (۶-۱۴ برای ایران).

وقت استراحت فنی دوم هم با برتری قاطع ۱۶ بر ۸ ایران همراه بود. در حالی که استرالیا دیگر هیچ امیدی برای خود متصور نبود برتری ایران با نتیجه ۲۱ بر ۱۲ افزایش یافت.

سرویس‌های عالی از قائمی ایران را با ۱۰ امتیاز اختلاف پیش انداخت و نتیجه ۲۴ بر ۱۴ شد. در انتها نیز پس از سرویس خوب قائمی و برگشت توپ به زمین ایران یلی که بجای غفور به میدان آمده بود با یک آبشار دیدنی امتیاز ۲۵ را برای ایران بدست آورد.

پیروزی ۲۵ بر ۱۴ در ست سوم یک برد آسان مردان والیبال ایران را در لیگ ملت‌های والیبال رقم زد که با نتیجه قاطع ۳ بر ۰ در کل بازی همراه بود.

 

برد 3 بر 0 والیبال ایران مقابل استرالیا