با شروع هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ برد مقتدرانه والیبال ایران مقابل کانادا بدست آمد.

ایران با شروع هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ در شهر ارومیه از تیم‌های ملی والیبال کانادا، لهستان میزبانی می‌کند. در آغاز هفته سوم این رقابت‌ها والیبال ایران در مقابل تیم کانادا قرار گرفت و با برتری قاطع و با نتیجه ۳ بر ۰ این تیم را شکست داد.

 

والیبال ایران کانادا در آغاز هفته سوم لیگ ملت‌ها

 

ست اول

 

ایران با ترکیب معروف، موسوی، شفیعی، غفور، عبادی‌پور، فیاضی و حضرت‌پور بازی را شروع و تا پایان بازی با همین ترکیب ادامه داد. دو تیم والیبال ایران و کانادا بازی را نزدیک به هم آغاز کردند و تا امتیاز ۳ با یکدیگر پایاپای پیش رفتند.

اما سرویس‌های خوب موسوی تیم ایران را از کانادا جدا کرد و نتیجه ۷ به ۴ بسود ایران شد. وقت استراحت فنی اول نیز با نتیجه ۸ بر ۵ برای ایران فرا رسید. با ادامه عملکرد فنی خوب تیم ایران در کل زمین ایران ۱۰ به ۶ از کانادا پیش افتاد.

این بار دفاع روی تور ایران با شناسایی مهاجم کانادا توانست یک امتیاز دیگر بگیرد و نتیجه ۱۲ به ۷ برای ایران شد. ایران با حفظ اختلاف ایجاد شده سعی در کنترل بازی داشت که مدافعین کانادا با دفاع موسوی توانستند یک امتیاز از اختلاف امتیازی را کاهش دهند (۹-۱۴).

این بار امیر غفور بعد از قرار گرفتن در خط سرویس با زدن دو سرویس عالی باعث افزایش اختلاف امتیاز بین دو تیم شد و ایران و کانادا با نتیجه ۱۶ به ۹ بسود ایران به وقت استراحت دوم رفتند.

در حالی که جو ورزشگاه از یک طرف و آمادگی بازیکنان ایران از طرف دیگر تیم کانادا را تحت فشار قرار داده بود، مهاجم این تیم توپ را به بیرون زد تا باز هم اختلاف بیش‌تر شود (۱۰-۱۸ برای ایران).

در این لحظه بود که مربی کانادا وقت استراحت گرفت. اما این وقت استراحت نیز نتوانست کانادا را به بازی برگرداند. در نهایت ایران با حفظ برتری مطلق خود توانست ست نخست بازی را با نتیجه ۲۵ به ۱۵ پیروز شود.

بطوریکه این نتیجه بیانگر برد مقتدرانه والیبال ایران مقابل کانادا در لیگ ملت‌های والیبال بود.

 

ایران و کانادا - هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال 2019

 

ست دوم

 

آغاز دست دوم با برتری ۳ بر ۱ کانادا همراه بود. با برخورد اسبک غفور به تور نتیجه ۴ به ۱ بسود کانادا افزایش یافت. در ادامه بازی برتر کانادا این تیم با یک دفاع روی تور موفق به کسب امتیاز ۵ هم شد و ۵ به ۱ پیش افتاد.

بالاخره ایران با یک پاس دوبله وسط معروف توانست توپ را در زمین کانادا بیاندازد و روند امتیازگیری این تیم را قطع کند (۵-۲ برای کانادا). در ادامه بازی یک رالی و گردش توپ در زمین طرفین بوجود آمد که با عملکرد خوب تیم ایران و آبشار غفور تبدیل به امتیاز برای ایران شد.

با کسب این امتیاز ایران با کم کردن اختلاف بوجود آمده توانست به دو امتیازی کانادا برسد و نتیجه ۷ به ۵ برای کانادا شد. پس این امتیاز موسوی با قرار گرفتن در خط سرویس و زدن یک سرویس عالی زمینه‌ساز امتیاز ششم ایران شد (۷-۶ برای کانادا).

دو تیم با نتیجه ۸ به ۶ بسود کانادا به وقت استراحت فنی اول رفتند. کانادا با حفظ اختلاف دو امتیازی و در یک روند نزدیک با ایران ۱۳ بر ۱۱ پیش بود. همچنین با یک ناهماهنگی بین معروف و موسوی کانادا یک امتیاز دیگر گرفت تا نتیجه ۱۴ بر ۱۱ برای این تیم شود.

سرویس‌های خوب موسوی و خطای مهاجم کانادا نتیجه را ۱۴ به ۱۳ همچنان بسود کانادا کرد. وقت استراحت دوم نیز با برتری ۱۶ به ۱۴ کانادا فرا رسید. پس از این وقت استراحت ایران با دفاع روی تور غفور و شفیعی به ۱ امتیازی کانادا رسید.

 

جدال پایا پای دو تیم

 

در یک رالی دیدنی بین دو تیم و عملکرد تیمی خوب ایران بازی در امتیاز ۱۶ به تساوی کشیده شد. در ادامه دو تیم با زدن سرویس‌های خوب به ترتیب یک امتیاز از حریف پیش می‌افتادند، تا سرویس عالی موسوی اختلاف را بسود ایران به ۲ امتیاز رساند (۲۱-۲۳).

پس از این اتفاق عملکرد تیم کانادا بهتر شد و این تیم بازی را در امتیاز ۲۳ مساوی کرد. کولاکوویچ وقت استراحت گرفت اما پس از این وقت استراحت نیز کانادا یک امتیاز دیگر گرفت تا ۲۴ به ۲۳ پیش بیافتد.

با آبشار دیدنی شفیعی ایران دوباره بازی را به تساوی کشاند (۲۴-۲۴). خطای مهاجم کانادا اسکاتر ایران را یک امتیاز پیش انداخت. پس از این اتفاق با عملکرد عالی حضرت‌پور در توپ‌گیری عقب زمین و استفاده عبادی‌پور از فرصت پیش آمده ایران دست دوم را ۲۶ به ۲۴ په برتری رسید.

بر خلاف برد مقتدرانه والیبال ایران مقابل کانادا در ست اول، اما ست دوم با برتری نزدیک ایران همراه بود.

 

ایران و کانادا - لیگ ملت‌های والیبال

 

ست سوم

 

شروع ست سوم نیز همانند ست دوم با بازی نزدیک دو تیم همراه شد. در این راستا برتری خفیف هر یک از این تیم‌ها مقابل دیگری در مقطعی بوجود می‌آمد. کانادا با سرویس‌های خوب اسکاتر ۵ به ۳ نیز از ایران پیش افتاد.

اما با دریافت خوب حضرت‌پور و انتخاب پاس سرعتی توسط معرف ایران توانست اختلاف را کم کرده و نتیجه ۵ به ۴ همچنان برای کانادا بود. سرویس خوب فیاضی نتیجه را برای ایران جبران کرد و بازی در امتیاز ۵ مساوی شد.

وقت استراحت فنی اول در این ست با برتری ۸ به ۷ کانادا فرا رسید. در ادامه ایران با یک دفاع روی تور با نتیجه ۱۰ بر ۹ جلو افتاد. سرویس‌های خوب غفور و استفاده دیگر بازیکنان از فرصت پیش آمده ایران را ۱۳ به ۱۰ پیش انداخت.

کانادا وقت استراحت گرفت و این تیم توانست روند سرویس‌های غفور را قطع کند و سرویس او به تور خورد.اما این بار فیاضی با قرار گرفتن در خط سرویس و زدن یک سرویس عالی امتیاز سرویس گرفت و نتیجه ۱۵ به ۱۱ برای ایران شد.

وقت استراحت دوم نیز با برتری ۱۶ به ۱۲ ایران بدست آمد. موسوی با زدن سرویس‌های پر قدرت زمینه‌ساز افزایش دو امتیازی در اختلاف امتیازات شد (۱۲-۱۸ برای ایران).

سعید معروف نیز توانست یک امتیاز سرویس بگیرد تا ایران ۲۰ بر ۱۳ برتری مطلقی داشته باشد. در این لحظه کانادا وقت استراحت گرفت اما ایران با حفظ برتری ۲۲ به ۱۵ پیش بود.

در نهایت این ست نیز با برد مقتدرانه والیبال ایران مقابل کانادا و نتیجه ۲۵ به ۱۶ پایان یافت. در کل بازی نیز ایران ۳ بر ۰ پیروزی با ارزشی در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ بدست آورد تا جایگاه خود در جدول رده‌بندی را حفظ کرده و امیدوار به صدرنشینی باشد.

 

والیبال ایران و کانادا در هفته سوم لیگ ملت‌ها