برتری ۳ بر ۱ مقابل پرو در فینال کوپا آمریکا برزیل را در خانه خود قهرمان کوپا کرد.

دو تیم فوتبال برزیل و پرو در فینال کوپا آمریکا و در ورزشگاه ماراکانا به دیدار هم رفتند تا دو تیم در این جام برای دومین بار با هم تقابل کنند، چرا که در دور گروهی نیز برزیل و پرو با هم رو به رو شده بودند.

در حالی که در دقایق ابتدایی پرو با ارائه بازی بهتر توانست چند موقعیت خطرناک ایجاد کند اما برزیل که از حمایت هوادارانش بهره می‌برد، کم کم بر میدان مسلط شده و کنترل بازی را در دست گرفت. برتری برزیل در دقیقه ۱۵ روی ارسال گابریل ژسوس و بغل پای تمام کننده اورتون نتیجه داد و این تیم با یک گل از پرو پیش افتاد.

برزیل می‌توانست ده دقیقه بعد توسط کوتینیو به گل دوم برسد اما ضربه کوتینیو راهی به دروازه پیدا نکرد. با وجود برتری برزیل اما این پرو بود که در دقیقه ۴۱ صاحب یک ضربه پنالتی شد و با ضربه پائولو گررو به گل تساوی دست یافت.

اما در وقت‌های تلف شده از نیمه اول و در حالی که داور بازی آماده اعلام پایان این نیمه می‌شد، روی پاس عالی آرتور گابریل ژسوس در دقیقه سوم از وقت تلف شده گل دوم و برتری بخش برزیل را به ثمر رساند.

 

نیمه دوم

 

در حالی که برزیل نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و حتی چند موقعیت گلزنی هم ایجاد نمود اما در نهایت توپ آن‌ها وارد دروازه نمی‌شد و برتری تیمیشان نتیجه بخش نبود. در ادامه پرو توانست از فشار حملات برزیل کم کرده و بازی را به تعادل بکشاند. تا اینکه در دقیقه ۷۰ گابریل ژسوس با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد و برزیل را دو نفره کرد.

پس از اخراج ژسوس تیم فوتبال پرو با استفاده از برتری نفری خود فشار بیش‌تری روی دروازه برزیل وارد کرد اما موفق به گلزنی نشد. بر خلاف جریان بازی این برزیل بود که در دقیقه ۸۷ با خطای سامبرانو روی اورتون در محوطه جریمه صاحب ضربه پنالتی شد.

ریچالیسون پشت توپ قرار گرفت و با گل کردن ضربه پنالتی تمام امیدهای پرو برای جبران نتیجه را نقش بر آب کرد. در پایان بازی برزیل با برتری ۳ بر ۱ برای چهارمین بار در خانه خود قهرمان کوپا آمریکا شد.

پس از این پیروزی بازیکنان برزیل درون زمین جشن گرفته و خوشحالی خود را با یکدیگر تقسیم کردند چرا که توانسته بودند پس از مدت‌ها اولین جام خود را با هدایت تیته بدست آورند.

 

برتری 3 بر 1 برزیل مقابل پرو در فینال کوپا