برنامه تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باز هم تغییر خواهد کرد و AFC در نظر دارد بازی های باقیمانده را به صورت متمرکز برگزار کند.

با توجه به آغاز بحران کرونا در آسیا و پس از آن جهان، بازی های فوتبال و مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر لغو شد و به حالت تعلیق درآمد.

از طرفی با در نظر گرفتن زمان آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مسئولان قاره‌ای چاره‌ای نداشتند تا بازی های مقدماتی را در زمان مشخصی به پایان برسانند.

به همین دلیل بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا تا به حال چند بار زمان از سرگیری مرحله مقدماتی جام جهانی در این قاره را مشخص کرد تا از برنامه زمانی خود عقب نیفتد.

اما تداوم بحران کرونا در کشورهای آسیایی و قوانین سختگیرانه این کشورها برای ورود خروج به مرزهایشان، باعث شد که هر بار برنامه بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و تیم ملی ایران تغییر کند.

در اینجا بخوانید:

حالا یک نشریه عربستانی مدعی شده است که AFC پیشنهادی برای برگزاری متمرکز ادامه بازی مقدماتی جام جهانی به فیفا ارائه داده است و حتی موافقت این نهاد تصمیم ساز فوتبال جهان را هم دریافت کرده است.

با توجه به این ادعا برنامه اعلام شده برای تیم ملی که از سرگیری مسابقات را از فروردین ماه ۱۴۰۰ تعیین کرده بود، به احتمال فراوان تغییر خواهد کرد.

پیش از این قرار بود، تیم ملی ایران ۵ فروردین در آغاز دور برگشت میزبان هنگ کنگ باشد و ۱۰ فروردین نیز به دیدار کامبوج برود.

با این حال به نظر می رسد با تغییر این برنامه، تیم ملی ایران چهار بازی باقیمانده خود را در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به صورت متمرکز و در تابستان ۱۴۰۰ برگزار کند.

چیزی که با توجه به مشکلات سیاسی کشورهای عربی منطقه با ایران باعث خواهد شد میزبانی تیم ملی در بازی های حساس و سرنوشت ساز با عراق و بحرین به خطر افتاده و در کشور بی طرف برگزار شود.

به امید تغییر شرایط و پیروزی و صعود تیم ملی ایران در بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر.