با اعلام تارنمای ورلد آو والی برنامه جدید لیگ ملت‌های والیبال و تیم ملی ایران در سال ۲۰۲۱ و پس از لغو کامل بازی‌های ۲۰۲۰ اعلام شد.

در حالی که تیم‌های ملی والیبال آماده حضور در المپیک می‌شدند و به لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۰ به چشم مسابقات تدارکاتی نگاه می‌کردند، کرونا همه چیز را تغییر داد.

بحران کرونا نتنها والیبال بلکه سایر ورزش‌ها را نیز تحت تاثیر قرار داد و باعث لغو کامل مسابقات ورزشی شد.

تیم ملی والیبال ایران نیز این فرصت را پیدا کرد که در فرصت یک ساله ایجاد شده آمادگی بیش‌تری پیدا کرده و حتی سرمربی خود را نیز تغییر دهد.

در حالی که یک هفته پیش مسئولان FIVB در جلسه‌ای از طریق ویدئو کنفرانس رسما لغو کامل مسابقات در سال ۲۰۲۰ را اعلام کردند، خبرنگار ایتالیایی از تصویب برنامه جدید توسط این نهاد بزرگ ورزش والیبال خبر داد.

خبرنگار مشهور ایتالیایی جیان لوکا پاسینی اعلام کرد که برنامه جدید لیگ ملت‌های والیبال در سال ۲۰۲۱ و دیگر رویداد‌های مهم این ورزش به تصویب فدراسیون جهانی رسیده است.

 

در اینجا بخوانید:

 

در ذیل این برنامه آمده که ابتدا فینال لیگ قهرمانان اروپا روز دوم می ۲۰۲۱ مصادف با ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

سپس لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱ نیز از ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ تا ۴ تیر همان سال پیگیری خواهد شد و تیم ملی ایران نیز بازی‌های خود را در این مسابقات و قبل از المپیک انجام می‌دهد.

از طرفی بازی‌های والیبال المپیک نیز از اول تا ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده است. البته مشخص نیست که برنامه لیگ ملت‌های والیبال لغو شده در سال جدید هم پا بر جا خواهد بود یا خیر؟

برنامه تیم ملی والیبال ایران در هفته‌های مختلف لیگ ملت‌های ۲۰۲۰ را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.

باید دید بالاخره سرنوشت نیمکت تیم ملی در مسابقات مهم پیش رو چه خواهد شد و خولیو ولاسکو دوباره به ایران برمی‌گردد یا خیر؟

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز