علیرضا بیرانوند با نمایش بی نظیر خود در بازی مقابل تاتنهام از هفته پایانی لیگ اروپا ۲۰۲۱ چشم ها را به سمت خود خیره کرد.

دیشب و در روز پایانی مرحله گروهی لیگ اروپا تاتنهام میزبان آنتروپ بلژیک بود.

در این بازی علیرضا بیرانوند برای اولین بار در ترکیب آنتروپ به میدان می‌رفت و اتفاقا بهترین بازیکن تیمش بود.

بیرانوند بارها با واکنش های تماشایی خود دروازه تیمش را مقابل حملات تاتنهامی ها و شاگردان مورینیو نجات داد.

تاتنهام بازی را هجومی آغاز کرد، اما اولین موقعیت جدی بازی برای آنتروپ با ضربه بناونته در دقیقه ۳۳ ایجاد شد و توپ به تور کنار دروازه میزبان برخورد کرد.

پس از آن حملات تیم مورینیو جدی و خطرناک دنبال شد و دقیقه ۳۴ شوت لوسلسو از پشت محوطه جریمه با واکنش دیدنی بیرانوند همراه شد و به کرنر رفت.

سه دقیقه بعد گرت بیل با حرکت انفرادی خود دفاع آنتروپ را به هم ریخت و با یک پاس عرضی می‌توانست برای تیمش موقعیت گل ایجاد کند، اما بیرانوند با کف دست توپ را منحرف کرد و در نهایت مدافعین آنتروپ آن را جمع کردند.

در اینجا ببینید:

دقیقه ۴۳ لوکاس مورا، کارلوس وینیسیوس را در موقعیت تک به تک با علیرضا بیرانوند قرار داد و او باز هم به خوبی دروازه تیمش را نجات داد.

نیمه دوم هم فشار تاتنهام حفظ شد و دقیقه ۵۷ با ضربه ایستگاهی دیدنی گرت بیل، بالاخره قفل دروازه آنتروپ باز شد.

سنگربان ایرانی تیم بلژیکی به هر شکلی بود این ضربه دیدنی را از گوشه دروازه خارج کرد، اما توپ مقابل کارلوس وینیسیوس افتاد و او نیز به راحتی گل اول تاتنهام را به ثمر رساند.

این پایان کار نبود و در حالی که بازیکنان آنتروپ هیچ حرفی برای گفتن نداشتند، دقیقه ۶۷ سون هیونگ مین ستاره کره‌ای تاتنهام با یک شوت محکم و خطرناک پای چپ می‌توانست دروازه آنتروپ را باز کند، اما بیرانوند باز هم با واکنشی دیدنی مانع شد.

با ادامه حملات تاتنهام این تیم بالاخره به گل رسید. دقیقه ۷۱ روی پاس عمقی هری کین، لوسلسو در موقعیت تک به تک با بیرانوند با ضربه‌ای دقیق گل دوم را هم برای هاتسپر به ثمر رساند.

پس از گل دوم تاتنهام بازی را بیش‌تر اداره می‌کرد و تا پایان از دو گل خود محافظت کرد تا علیرضا بیرانوند و آنتروپ دور گروهی لیگ اروپا ۲۰۲۱ را با رتبه دومی در گروه H به پایان برسانند.

دانلود ویدئو

 

کوئیزهای رافان نیوز