تیم فوتبال تاتنهام در حالی که در جریان بازی فینال آئودی کاپ مونیخ برابر بایرن به تساوی رسیده بود، در ضربات پنالتی با نتیجه ۶ بر ۵ پیروز شد تا در خانه حریف قهرمان این جام شود.

بایرن مونیخ که در نیمه‌نهایی با یک برد قاطع ۶ بر ۱ مقابل فنرباغچه به فینال رسیده بود، مقابل تاتنهامی قرار گرفت که تیم رئال مادرید زیدان را ۱ بر ۰ شکست داده بود.

فینال آئودی کاپ مونیخ بین تیم‌های بایرن و تاتنهام از ساعت ۲۳ دیشب ۸ مرداد آغاز شد. تاتنهام شروع بازی را تهاجمی آغاز کرد و تیم بهتر زمین بود. اما در حالی که بازی به تعادل کشیده شده بود، تاتنهام  در دقیقه ۱۹ توسط اریک لاملا به گل اول دست پیدا کرد.

این گل از ارسال سمت راست انکودو و قطع توپ توسط لاملا به ثمر نشست. در حالی که دو تیم چند موقعیت گلزنی را از دست دادند، نیمه اول با برتری ۱ بر ۰ تاتنهام به پایان رسید.

 

نیمه دوم فینال آئودی کاپ

 

با شروع نیمه دوم تعویض‌های پر تعداد دو تیم انجام شد و در مهم‌ترین آن‌ها هری کین، اریکسون و سون برای تاتنهام و بواتنگ برای بایرن مونیخ به میدان رفتند. آمدن بازیکنان اصلی و تاثیرگذار تاتنهام باعث شد تا این تیم نیمه دوم هم شروع بهتری نسبت به بایرن داشته باشد.

تا اینکه در دقیقه ۵۹ اریکسون بازیکن تعویضی تاتنهام روی پاس هری کین دیگر بازیکن تعویضی گل دوم را برای تیم انگلیسی به ثمر رساند. اما این پایان کار نبود و ۲ دقیقه بعد بایرن توانست توسط یان فیته آرپ یکی از گل‌ها را جبران کند.

در حالی که حملات بایرن شدت بیش‌تری گرفته بود این تیم توانست در دقیقه ۸۱ و بوسیله آلفونسو دیویس بازی را به تساوی بکشاند. در نهایت نیز دو تیم کار خود را در جریان بازی با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رساندند تا ضربات پنالتی تعیین‌کننده قهرمان آئودی کاپ مونیخ باشد.

اما در ضربات پنالتی این بازیکنان تاتنهام بودند که توپ‌های بیش‌تری را وارد دروازه بایرن کردند و در نهایت پیروز میدان شده و قهرمان جام آئودی کاپ مونیخ شدند.

اریکسون از تاتنهام تنها بازیکنی بود که ضربه خود را به گل تبدیل نکرد و در بایرن مونیخ هم بواتنگ و آلابا ضربات خود را به هدر دادند تا این تاتنهام باشد که با نتیجه ۶ بر ۵ پیروز ضربات پنالتی می‌شود.

 

بایرن مونیخ و تاتنهام در فینال آئودی کاپ

 

 

ویدئو طنز و سرگرمی در اینجا