شاگردان مورینیو در تاتنهام بازی رفت اولین دور مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ را مقابل لایپزیش و با تک گل تیمو ورنر ۱ بر ۰ شکست خانگی تلخی تجربه کرد. 

تاتنهام در بازی رفت هفته اول مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا و در ورزشگاه وایت‌هارتلین میزبان تیم لایپزیش آلمان بود. میهمان بازی را طوفانی آغاز کرد و همان دقیقه اول ضربه توماس شیک با واکنش لوریس همراه شد.

یک دقیقه بعد روی یک پاس عرضی ورنر مقابل دروازه تاتنهام صاحب موقعیت شد و ضربه بغل پای او به پای سانچز مدافع میزبان برخورد کرد و برگشت داده شد. همان توپ در چند مرحله توسط بازیکنان لایپزیش به سمت دروازه شاگردان مورینیو شلیک شد که پای مدافعین و دروازه‌بان و تیر دروازه تاتنهام مانع گلزنی آنان شد.

دقیقه ۹ شیک باز هم شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که توپ توسط لوریس مهار شد. در حالی که تاتنهام هم یکی دو موقعیت نصفه و نیمه داشت، دقیقه ۱۷ ضربه سر شیک رو یک ارسال کرنر با اختلاف کمی از کنار دروازه لوریس بیرون رفت.

دقیقه ۳۱ روی یک ضد حمله سریع تاتنهام می‌توانست به گل برسد. وینگس با حرکت سریع خود را به پشت محوطه جریمه لایپزیش رساند و پاس عمقی او برای برگویجن با ضربه آرام او به مدافع حریف برخورد کرد و به کرنر رفت.

 

تاتنهام مورینیو و یک شکست خانگی تلخ

 

پنج دقیقه بعد ورنر با پاس لایمر در موقعیت تک به تک صاحب توپ شد و ضربه محکم او با عکس‌العمل عالی لوریس همراه شد. دقیقه ۳۹ نیز یک ارسال خطرناک از سمت راست با اختلاف کمی از مقابل دله آلی عبور کرد تا تاتنهام هم یک فرصت خوب را از دست بدهد.

نیمه دوم را تاتنهام بهتر آغاز کرد و دقیقه ۴۸ روی ارسال اوریه، ضربه لوکاس مورا به مدافع لایپزیش برخورد کرد و توپ برگشتی هم راهی به دروازه میهمان پیدا نکرد.

با این حال دقیقه ۵۸ لایپزیش صاحب یک ضربه پنالتی شد و تیمو ورنر با یک ضربه دقیق گل اول بازی را به ثمر رساند. سه دقیقه بعد لوریس با یک واکنش عالی شوت شیک را از مقابل دروازه تاتنهام دفع کرد و مانع بیش‌تر شدن اختلاف شد.

در ادامه شاگردان مورینیو پیش کشیدند و دقیقه ۷۲ ضربه محکم لوسلسو با برخورد  به مدافعین پر تعداد لایپزیش به کرنر رفت. تاتنهام تا پایان بازی دو سه موقعیت دیگر را از دست داد و نتوانست گل خورده را جبران کند.

پایان بازی رفت مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ برای تاتنهام و مورینیو با یک شکست خانگی ۱ بر ۰  مقابل لایپزیش همراه شد. تاتنهام با این شکست کار سختی در آلمان و بازی برگشت خواهد داشت.

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز