بازی های دور رفت گروه چهارم سطح اول لیگ ملت های اروپا ۲۰۲۰ با پیروزی تیم ملی اسپانیا مقابل سوئیس و تثبیت صدرنشینی این تیم به پایان رسید.

تیم ملی اسپانیا در ورزشگاه آلفردو دی استفانو شهر مادرید در آخرین بازی از دور رفت مرحله گروهی لیگ ملت های اروپا میزبان سوئیس بود.

لوییس انریکه برای این بازی از داوید دخیا، پائو تورس، سرخیو راموس، ناواس، گایا، بوسکتس، مورینو، اولمو، فران تورس، آنسو فاتی و اویارزابال در ترکیب اصلی اسپانیا استفاده کرد.

در حالی که سوئیس آغاز بهتری داشت و دقیقه ۱۲ با واکنش دیدنی داوید دخیا یک فرصت عالی را از دست داد، اسپانیا دو دقیقه بعد به گل برتری رسید.

با پاس اشتباه سومر دروازه‌بان سوئیس میکل مورینو صاحب توپ شد و با یک پاس به موقع اویارزابال را در موقعیت گل قرار داد تا او زننده گل اول اسپانیا در این بازی باشد.

در ادامه اسپانیا تیم برتر میدان بود و در اواسط نیمه اول با ضربه سر فران تورس می‌توانست به دومین گل خود هم دست پیدا کند، اما سومر این بار با واکنشی عالی دروازه تیمش را نجات داد.

با آغاز نیمه دوم سومر باز هم با یک پاس اشتباه دروازه خود را به خطر انداخت، اما اویارزابال این بار در گلزنی ناکام بود.

دقیقه ۵۶ شوت سهمگین آدمیر مهمدی با دفع عالی دخیا راهی به دروازه تیم ملی اسپانیا پیدا نکرد. کمی بعد مورینو یک فرصت خوب داشت که سومر آن را دفع کرد.

پس از آن بازی متعادل و آرام دنبال شد و تیم ملی اسپانیا بخوبی از دروازه خود محافظت کرد تا با شکست ۱ بر ۰ سوئیس صدرنشینی خود را در گروه چهارم سطح اول لیگ ملت های اروپا ۲۰۲۰ تثبیت کند.

در اینجا بخوانید: