تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ آخرین بازی مرحله گروهی خود را با پیروزی ۲-۰ مقابل شارجه به پایان رساند و حالا در آستانه صعود به مرحله حذفی قرار دارد.

شاگردان رسول خطیبی در تراکتور دیشب برای اینکه امید صعود خود را زنده نگه دارند، محکوم به پیروزی مقابل تیم شارجه امارات بودند که با ۱۱ امتیاز پیش تر صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کرده بودند.

با این حال تراکتور بازی را بهتر آغاز کرد و دقیقه ۷ روی نفوذ سامان نریمان جهان به محوطه جریمه حریف و پاس رو به عقب او، توسط محمد عباس زاده به گل اول دست یافت.

در ادامه نیز این بازیکنان رسول خطیبی بودند که برتری نسبی خود را نسبت به شارجه حفظ کرده و جریان بازی را کنترل می کردند.

در نیمه دوم هم این روند حفظ شد و دقیقه ۶۶ روی یک ضد حمله سریع بود که باز هم با محوریت نریمان جهان و ضربه نهایی محمد عباس زاده تراکتور دروازه شارجه امارات را باز کرد.

در اینجا بخوانید:

پس از این گل بازی متعادل و با تک موقعیت های نصفه و نیمه دو تیم ادامه پیدا کرد و در نهایت شارجه در شبی که خود را آنچنان خسته نکرد و نتیجه بازی برایش مهم نبود، مقابل تراکتور ایران با نتیجه ۲-۰ شکست خورد.

تراکتور با این پیروزی شیرین و بسیار مهم ۱۰ امتیازی شد و به عنوان تیم دوم از شانس زیادی برای صعود برخوردار است.

البته تراکتور تبریز باید منتظر پایان مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ باقی بماند تا سایر تیم های دوم هم امتیازاتشان مشخص شود.

از بین تیم های دوم تراکتور بالاتر از السد تیم دوم گروه چهار و پایین تر از الوحده تیم دوم گروه پنجم است و باید منتظر بازی های گروه اول و سومی باشد که امشب برگزار خواهند شد.

لازم به ذکر پنج تیم اول گروه ها به همراه سه تیم برتر دوم پنج گروه منطقه غرب به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که یک چهارم نهایی منطقه غرب خواهد بود صعود می کنند.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا