تراکتور و پرسپولیس در مهم ترین بازی هفته چهاردهم در لیگ برتر بیستم در تبریز به دیدار هم رفتند و با تک گل سید جلال حسینی شاگردان یحیی گل محمدی به پیروزی شیرینی دست یافتند.

پرسپولیس در حالی که به شدت تحت تاثیر درگذشت علی انصاریان پیشکسوت خود بود و قبل از آغاز بازی حسابی برای او سنگ تمام گذاشت، از هفته چهاردهم لیگ برتر میهمان تراکتور بود.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در نیمه اول چند موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند که سهم تراکتور بیش تر بود.

دقیقه ۳۴ شوت محکم و خطرناک محمد عباس زاده با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

پنج دقیقه بعد این بار احسان حاج صفی شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که توپ او هم راهی به دروازه حامد لک پیدا نکرد.

نیمه دوم هم با حمله سریع و خطرناک تراکتور آغاز شد و حمزاوی دقیقه ۴۸ یک موقعیت تک به تک را با کم دقتی از دست داد.

پس از آن پرسپولیس بازی را در اختیار گرفت و دقیقه ۵۳ روی ارسال ایستگاهی احمد نوراللهی از سمت راست، سید جلال حسینی با یک ضربه سر تمام کننده دروازه تراکتور را باز کرد.

در اینجا بخوانید:

پس از این گل شاگردان یحیی گل محمدی بیش تر بازی را اداره کردند و سعی داشتند با کنترل میانه زمین ابتکار عمل را از تی تی ها بگیرند.

همین شد که با پیش کشیدن تراکتور، پرسپولیس در ضد حملات چند باری دروازه محمدرضا اخباری را به شدت تهدید کرد و اگر درخشش دروازه بان تیم تبریزی نبود، چه بسا تفاضل گل سرخ ها بیش از این می شد.

دقیقه ۷۲ وحید امیری با حرکتی انفرادی خود را به محوطه جریمه تراکتور رساند و ضربه زمینی او را اخباری با واکنشی تماشایی دفع کرد.

سه دقیقه بعد در یک حمله پردامنه و همه جانبه پرسپولیس می توانست به گل برسد، اما اخباری با واکنش های عالی خود ضربات پشت سر هم سیامک نعمتی و احمد نوراللهی را دفع کرد.

در حالی که فشار تراکتور افزایش پیدا کرده بود، دقیقه ۹۴ وحید امیری با اخباری تک به تک شد، اما خروج عالی دروازه‌بان میزبان و زدن توپ از زیر پای مهاجم پرسپولیس باعث شد این فرصت عالی برای شاگردان یحیی گل محمدی از بین برود.

نهایتا پرسپولیس با همان تک گل سید جلال حسینی مقابل تراکتور به پیروزی رسید و در یک قدمی صدر جدول لیگ برتر بیستم و دو امتیازی استقلال قرار گرفت.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز