پاری سن ژرمن در آغاز هفته دوازدهم لوشامپیونه فرانسه مقابل بوردو در شبی که نیمار از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد، با تساوی ۲-۲ متوقف شد.

پاری سن ژرمن در یکی از مهم‌ترین بازی های هفته دوازدهم لیگ یک فرانسه میزبان بوردو بود.

بر خلاف انتظار این بوردو بود که قبل از حریف نامدار و پر مهره خود دقیقه ۱۰ به گل رسید. روی یک ضربه کرنر از سمت چپ تیموتی پمبله با یک ضربه سر اشتباه دروازه خودی را باز کرد.

پس از این گل پاری سن ژرمن بازی را به طور کامل در اختیار گرفت و فلورنزی، امباپه و نیمار با شوت های خود چندین بار دروازه بوردو را تهدید کردند.

تا اینکه دقیقه ۲۵ نیمار در محوطه جریمه توسط مدافعان حریف سرنگون شد و داور با کمک VAR آن را پنالتی دانست.

نیمار خود پشت توپ ایستاد و با یک ضربه دقیق، دقیقه ۲۷ بازی را به تساوی کشاند.

در اینجا بخوانید:

این پایان کار نبود و مویس کین یک دقیقه بعد باز هم روی حرکت نیمار و شوت او از پشت محوطه جریمه، در توپ برگشتی صاحب موقعیت شد و با یک ضربه مطمئن گل دوم را هم برای پاری سن ژرمن به ثمر رساند.

در ادامه بازی متعادل شد و دو تیم تا پایان نیمه اول چند موقعیت را از دست دادند. مهم‌ترین این حملات دقیقه ۳۵ با شوت فنی و دیدنی امباپه همراه بود که با اثرگذاری دروازه‌بان بوردو توپ به تیر دروازه برخورد کرد و به کرنر رفت.

نیمه دوم را بوردو بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی دو فرصت خوب را توسط هوانگ از دست داد.

دقیقه ۵۸ هوانگ با یک پاس بلند و عالی از بن عرفا در سمت چپ صاحب توپ شد و با یک استارت سریع خود را به محوطه جریمه رساند، اما ضربه پایانی او کم دقت بود و از بالای دروازه ریکو در پی اس جی به بیرون رفت.

سرانجام دقیقه ۶۰ روی حرکت بن عرفا از سمت راست و پاس عرضی و رو به عقب او، یاسین ادلی با یک ضربه تمام کننده از پشت محوطه جریمه بوردو را به گل تساوی رساند.

در ادامه تلاش دو تیم برای زدن گل برتری نتیجه ای نداشت و پاری سن ژرمن در شبی که نیمار را ۹۰ دقیقه در اختیار داشت مقابل بردو در لوشامپیونه فرانسه به تساوی ۲-۲ دست یافت.

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا