در ادامه هفته پنجم لیگ برتر انگلیس چلسی در یک بازی سخت و دشوار با نتیجه ۳ بر ۳ مقابل ساوتهمپتون متوقف شد و دو امتیاز دیگر را از دست داد.

چلسی در ورزشگاه استمفوردبریج و از هفته پنجم لیگ برتر انگلیس میزبان ساوتهمپتون بود و بازی را از همان ابتدا هجومی آغاز کرد.

پس از چند حمله دقیقه ۱۵ روی حرکت بن چیلول از سمت چپ و پاس او تیمو ورنر گل اول را برای تیم لمپارد به ثمر رساند.

این پایان کار نبود و دقیقه ۲۸ تیمو ورنر یک بار دیگر با ضربه‌ای تمام کننده و زیبا گل دوم خود و چلسی را زد و اختلاف را دو برابر کرد.

پس از آن بازی متعادل شد ، تا اینکه در دقیقه ۴۳ دنی اینگز روی پاس آدامز یکی از گل‌ها را جبران کرد و اختلاف را به حداقل رساند.

نیمه دوم ساوتهمپتون شروع بهتری داشت و دقیقه ۵۷ مزد برتری خود را با استفاده از ضعف خط دفاع چلسی گرفت و با ضربه شی آدامز بازی را به تساوی کشاند.

هنوز دو دقیقه نگذشته بود که تیمو ورنر بازی خوب خود را کامل کرد و با یک پاس عالی کای هاوارتز را در موقعیت گل قرار داد تا او زننده گل سوم چلسی باشد و دوباره برتری را برای اردوی آبی‌ها به ارمغان بیاورد.

در حالی که بازی متعادل شده بود، در دقایق پایانی فشار ساوتهمپتون برای جبران نتیجه افزایش یافت و دقیقه ۹۲ وسترگارد توپ برگشتی شوت ولکات را با یک ضربه سر وارد دروازه چلسی کرد تا شاگردان لمپارد باز هم در حافظت از دروازه خود ناکام بمانند.

نهایتا چلسی لمپارد باز با ضعف خط دفاع خود دو امتیاز دیگر را از دست داد تا گل‌های پرتعدادش ثمری نداشته باشد و هفته پنجم لیگ برتر انگلیس را هم با تساوی خانگی ۳-۳ مقابل ساوتهمپتون به پایان برساند.