تعویق بازی استقلال و صنعت نفت آبادان از سوی سازمان لیگ فوتبال ایران رسما اعلام شد، تا سلامتی بازیکنان آبی پوش در آستانه بازی های حساس لیگ قهرمانان آسیا در خطر قرار نگیرد.

تیم فوتبال استقلال فردا شنبه ۱۴ فروردین در چارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر به دیدار پیکان می رود و پنج روز بعد باید در آبادان میهمان صنعت نفت ایران شهر می بود.

اما با توجه به وضعیت قرمز شهر آبادان از نظر اپیدمی کرونا مسئولان باشگاه استقلال با ارسال نامه‌ای رسمی به سازمان لیگ فوتبال ایران، درخواست تعویق این بازی را داشتند.

چرا که آبی های تهران بلافاصله پس از این بازی باید عازم عربستان شوند تا در بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند.

در واقع وضعیت نامناسب و تعداد زیاد بیماران کرونایی استقلال از یک طرف و قرمز بودن شهر آبادان از طرف دیگر می تواند خطر ابتلا به کرونا را برای بازیکنان استقلال افزایش دهد.

در اینجا بخوانید:

همچنین قوانین سختگیرانه مسئولان برگزاری مسابقات در عربستان نیز مزید بر علت خواهد بود تا در صورت مثبت شدن تست های کرونا بازیکنان استقلال، این تیم مجبور شود با تیمی ناقص در مسابقات حضور یابد.

از این رو سازمان لیگ درخواست استقلال را منطقی دانست و با آن موافقت کرد و رسما تعویق بازی این تیم با صنعت نفت آبادان را اعلام کرد.

بنابراین این بازی از هفته بیستم لیگ برتر بیستم که قرار بود در پنجشنبه ۱۹ فروردین در ورزشگاه تختی آبادان برگزار شود به زمان دیگری موکول شده است.

البته هنوز زمان برگزاری این بازی مشخص نیست و باید دید سازمان لیگ در چه زمانی فرصت برگزاری آن را پیدا خواهد کرد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا