روز اول لیگ برتر فوتبال ایران که در دوره نوزدهم از دیروز کار خود را آغاز کرده است با توقف تراکتورسازی و شکست ذوب‌آهن در شب تساوی گل‌گهر سیرجان و نساجی مازندران همراه شد.

تراکتورسازی در اولین بازی خود با هدایت مصطفی دنیزلی سرمربی ترک خود به میزبانی نفت مسجد سلیمان و در گرمای خوزستان به میدان رفت. و در یک بازی سرد و کسل کننده در مقابل نفت مسجد سلیمان به تساوی بدون گل دست یافت.

اما در دیگر بازی این روز گل‌گهر سیرجان از نساجی مازندران در ورزشگاه امام علی سیرجان پذیرایی می‌کرد. تیم میهمان در دقیقه ۳۶ از روی یک ضربه کرنر و بصورت اتفاقی در برخورد توپ با چند بازیکن به گل اول دست یافت.

این پایان کار نبود و چند دقیقه بعد تیم میزبان توسط ابراهیمی بازیکن کرمانی خود توانست به گل تساوی دست پیدا کند. در ادامه بازی در حالی که دو تیم چند موقعیت خوب داشتند اما در نهایت بازی با تساوی ۱ بر ۱ گل‌گهر سیرجان و نساجی مازندران به پایان رسید.

همچنین در اولین بازی لیگ نوزدهم و در افتتاحیه این بازی‌ها پرسپولیس توانست با نتیجه ۱ بر ۰ پارس جنوبی جم را از پیش رو بردارد و کار خود را در لیگ برتر با برد آغاز کند.

 

زیباترین بازی روز اول لیگ برتر

 

در زیباترین بازی روز اول، ذوب‌آهن در فولاد شهر اصفهان از سایپا میزبانی می‌کرد. در حالی که این تیم با گل‌های دقیقه ۴۱ و ۴۹ کریستانتوس و حمید بوحمدان تا دقیقه ۶۰ از سایپا با نتیجه ۲ بر ۰ پیش بود در پایان بازی نتیجه را به حریف خودروساز خود واگذار کرد.

ابراهیم صادقی سرمربی جوان سایپا با به میدان فرستادن معین عباسیان سرنوشت این بازی را تغییر داد. معین عباسیان ابتدا در دقیقه ۶۰ با یک ارسال زیبا و دقیق زمینه گل اول محمدرضا سلیمانی را فراهم کرد.

سپس خودش در دقیقه ۶۷ با یک ضربه ایستگاهی استثنایی کار را به تساوی کشاند تا ضربه سختی به ذوب‌آهن وارد کرده باشد. در دقیقه ۷۳ نیز محمدرضا سلیمانی با دریافت پاس عمقی و تک به تک شدن با دروازه‌بان حریف گل دوم خود و برتری بخش تیمش را به ثمر رساند تا سایپا را به یک کام‌بک هیجان‌انگیز برساند.

پس از این گل ذوب‌آهن با حملات زیاد تلاش گسترده‌ای برای جبران نتیجه از دست رفته داشت، ولی نتوانست گلی به ثمر برساند تا این تیم بازی ۲ بر ۰ برده را با باخت ۳ بر ۲ عوض کند.

این نتایج باعث شد تا روز اول لیگ برتر نوزدهم فوتبال ایران با توقف تراکتورسازی و شکست ذوب‌آهن در شب پیروزی پرسپولیس و تساوی گل‌گهر سیرجان و نساجی مازندران همراه باشد.

 

هفته اول لیگ برتر نوزدهم و دیدار ذوب‌آهن و سایپا

ذوب‌آهن و سایپا