تیم فوتبال چلسی در اولین بازی خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ مقابل سویا با تساوی بدون گل و خانگی متوقف شد.

این سویا بود که بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی ابتکار عمل را به دست گرفته بود، دقیقه ۱۸ در اولین موقعیت جدی بازی، زهر شوت گودلی توسط زوما گرفته شد تا ادوارد مندی سنگربان چلسی توپ را مهار کند.

پس از آن بازی متعادل و با حملات جسته و گریخته دو تیم همراه بود که طی آن دقیقه ۳۱ این بار ضربه تیمو ورنر برای آبی‌های لندن توسط دروازه‌بان سویا مهار شد.

چند دقیقه پایانی نیمه اول نیز با حملات نسبتا خطرناک سویا همراه بود که دقیقه ۴۵ ضربه سر سوسو روی ارسال آکونیا از بالای دروازه چلسی بیرون رفت.

در وقت‌های تلف شده نیمه اول نیز شوت محکم اوکامپوس را ادوارد مندی با واکنشی مناسب دفع کرد تا نیمه اول بدون گل به اتمام برسد.

اما با آغاز نیمه دوم چلسی لمپارد بهتر شد و دقیقه ۴۸ ارسال بن چیلول و ضربه سر زوما با واکنش بونو رو به رو شد.

دقیقه ۵۶ ضربه ورنر راهی به دروازه سویا پیدا نکرد و سه دقیقه بعد ضربه سر خطرناک بن چیلول روی ارسال جیمز را باز هم بونو جمع کرد.

در حالی که باری متعادل و آرام‌تر دنبال می‌شد، دقیقه ۶۷ ضربه والی جوردن روی ارسال راکیتیچ از بالای دروازه چلسی بیرون رفت.

شش دقیقه بعد دروازه چلسی با ضربه دی یونگ در آستانه فروپاشی بود که جیمز با حضور بموقع خود توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید.

در اواخر بازی هم دو تیم چند حمله روی دروازه یکدیگر ترتیب دادند که نتیجه‌ای در بر نداشت و نهایتا چلسی و سویا در اولین بازی خود از لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ به تساوی بدون گل رضایت دادند.

در اینجا بخوانید: