تیم ملی آرژانتین در حضور لیونل مسی و بازی موثر او با نتیجه ۲ بر ۱ بولیوی را شکست داد و به دومین برد پیاپی خود در راه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دست یافت.

آرژانتین با همه ستارگانش از جمله لیونل مسی و لائوتارو مارتینز در دومین دیدار خود از مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ میهمان بولیوی بود.

دقیقه ۷ بولیوی یک فرصت خوب ایجاد کرد و طی آن ارسال تورس و ضربه سر مورنو با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه آرژانتین به بیرون رفت.

چند دقیقه بعد لیونل مسی پارادس را در موقعیت گل قرار داد و ضربه او نیز راهی به دروازه بولیوی پیدا نکرد.

سرانجام دقیقه ۲۴ بولیوی به گل اول دست یافت. روی ارسال چوماسرو، مارسلو مارتینز با یک ضربه سر دقیق گل اول بازی را برای میزبان به ثمر رساند.

کمی بعد این بار سواسدو با یک ارسال مارتینز را صاحب موقعیت کرد که ضربه سر مهاجم بولیوی خوب نبود و راهی به دروازه آرژانتین پیدا نکرد.

دقیقه ۴۲ پارادس یک ضربه عالی زد که توپ او با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد و گل نشد.

در اینجا بخوانید:

نیمه اول رو به پایان بود که اشتباه مدافع بولیوی در دور کردن توپ باعث شد، آن به پای لائوتارو مارتینز برخورد کرده و وارد دروازه خودی شود تا بازی برای یاران لیونل مسی به تساوی کشیده شود.

در آغاز نیمه دوم لیونل مسی با حرکتی انفرادی دفاع حریف را بهم ریخت و ضربه او بلوکه شد. اما توپ برگشتی نیز با ضربه پارادس از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.

چند دقیقه بعد این بار نوبت تاگلیفیکو بود که شانس خود را برای گلزنی امتحان کند و ضربه او نیز راهی به دروازه بولیوی پیدا نکرد.

لیونل مسی باز هم با حرکتی عالی و پاس مناسب یک موقعیت گل این بار برای مارتینز ایجاد کرد که دروازه‌بان بولیوی با واکنشی عالی دروازه تیمش را نجات داد.

با این حال دقیقه ۸۰ لائوتارو مارتیز با حرکتی زیبا آنخل کوره آ را صاحب موقعیت کرد و ضربه دقیق مهاجم اتلتیکو مادرید گل دوم و برتری بخش آرژانتین را در پی داشت.

در ادامه دو تیم موقعیت هایی داشتند که هیچکدام به نتیجه نرسید تا تیم ملی آرژانتین با لیونل مسی دومین بازی خود در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را هم با پیروزی پشت سر گذاشته و بولیوی را در خانه خود ۲ بر ۱ شکست دهد.

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا