تیم ملی اسپانیا در مهم ترین بازی دوستانه دیشب فوتبال اروپا مقابل هلند به تساوی ۱-۱ رضایت داد.

دیشب و در یکی از مهم‌ترین بازی های دوستانه ملی، تیم ملی هلند در آمستردام میزبان اسپانیا بود.

شاگردان لوئیز انریکه در تیم ملی اسپانیا بازی را در زمین حریف بهتر آغاز کردند و پس از چند حمله نصفه و نیمه دقیقه ۱۸ روی پاس عمقی موراتا و با ضربه پای چپ سرخیو کانالس به گوشه دروازه هلند به گل اول رسیدند.

حملات اسپانیا ادامه داشت و دقیقه ۳۳ این بار پاس عرضی کانالس پشت محوطه جریمه به موراتا رسید و شوت او با واکنش دروازه‌بان هلند رو به رو شد.

نیمه اول با برتری اسپانیا به پایان رسید و نیمه دوم را هم هلند بهتر آغاز کرد و دقیقه ۴۷ روی یک ارسال از سمت چپ و پس از عبور توپ از بازیکنان دو تیم، دونی ون د بیک با یک ضربه زمینی دقیق گل تساوی را برای میزبان به ثمر رساند.

دقیقه ۵۷ روی یک ضد حمله از سمت راست، توپ در محوطه جریمه به آسنسیو رسید و شوت محکم هافبک هجومی رئال با برخورد به پای مدافع هلند بلوکه شد.

در اینجا بخوانید:

سه دقیقه بعد کوکه در موقعیتا تقریبا تک به تک صاحب توپ شد و ضربه والی او از بالای دروازه هلند به بیرون رفت.

در حالی که تیم ملی اسپانیا بازی را در دست داشت و پی در پی حمله می کرد، دقیقه ۶۹ هلند در یک ضد حمله سریع تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفت، اما واکنش تماشایی سنگربان اسپانیایی این فرصت عالی را از ممفیس دپای گرفت.

دقیقه ۸۱ ضربه سر رودری روی یک ضربه کرنر از سمت چپ از بالای دروازه هلند به بیرون رفت.

آخرین موقعیت بازی هم دقیقه ۸۸ با شوت پای چپ رایان بابل برای تیم ملی هلند به دست آمد که از بالای دروازه اسپانیا به بیرون رفت تا دو تیم به تساوی ۱-۱ رضایت داده و بازی دوستانه خوبی را پشت سر بگذارند.

همچنین در دیگر بازی های مهم دوستانه فوتبال ملی اروپا پرتغال با گلزنی رونالدو و برد پرگل ۷ بر ۰ آندورا را از پیش رو برداشت، بلژیک ۲ بر ۱ سوئیس را شکست داد، ترکیه و کرواسی به تساوی ۳-۳ دست یافتند، ایتالیا با ۴ گل مقابل استونی به پیروزی رسید، آلمان ۱-۰ جمهوری چک را شکست داد و فرانسه با ۲ گل از فنلاند شکست خورد.