تیم ملی ایران پس از مدت‌ها اولین بازی دوستانه خود با دراگان اسکوچیچ را مقابل ازبکستان انجام داد و حالا با اعلام رسمی فدراسیون فوتبال بوسنی تیم ملی این کشور دومین حریف تدارکاتی ایران خواهد بود.

نزدیک به یک سال قبل بود که دراگان اسکوچیچ بعنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد و کار خود را آغاز کرد.

اما بحران کرونا باعث شد که تیم ملی نتواند اردویی با کادر فنی جدید داشته باشد و بنابراین بازی دوستانه ای را هم نتوانست برگزار کند.

با این حال پس از گذشت بیش تر از یک سال شرایط برای انجام بازی های دوستانه ملی فراهم شد و ایران با از دست دادن یک فیفا دی در دومین آن که مهر ماه بود مقابل ازبکستان اولین بازی خود را در تاشکند برگزار کرد.

تیم ملی ایران در بازی با ازبکستان اولین محک جدی خود را با دراگان اسکوچیچ خورد و با نمایشی قابل قبول به پیروزی ۲ بر ۱ دست یافت.

پس از این بازی بازیکنان ایرانی از کار با اسکوچیچ ابراز رضایت کردند و همگی شیوه مربیگری سرمربی کروات را مورد تمجید خود قرار دادند.

این اتفاق پس از دوران نچندان خوب ویلموتس می‌تواند نوید روزهای خوب آینده را به هواداران فوتبال ملی نشان دهد.

در حالی که گمانه‌زنی‌ها در مورد دومین بازی دوستانه فوتبال ملی ایران با اسکوچیچ از تقابل با بوسنی خبر می‌داد، دیشب فدراسیون فوتبال این کشور رسما بازی با ایران را تایید کرد.

قرار است در فیفا دی آبان ماه و روز ۲۲ آبان تیم ملی ایران با بوسنی و هرزگوین رو به رو شود تا دومین بازی دوستانه با اسکوچیچ یک محک جدی با تیم اروپای شرقی باشد.

ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ در مرحله گروهی با بوسنی هم گروه بود و با هدایت کارلوس کی‌روش مقابل این تیم ۳ بر ۱ شکست خورد.

در اینجا بخوانید: