با توجه به آغاز اردوی تیم ملی ایران برای بازی دوستانه با سوریه و همچنین آمادگی بیش‌تر برای بازی های انتخابی جام جهانی، دوشنبه کوئیز ۴۲ رافان نیوز به سوالاتی پیرامون تاریخچه بازی ها و اتفاقات پیرامون این تیم اختصاص پیدا کرده است.

تیم ملی فوتبال ایران از دیرباز نقطه مشترک هواداران استقلال و پرسپولیس بوده است و موفقیت های آن همه مردم را شاد کرده و شکست های آن همه مردم را غمگین.

بازیکنان ایرانی در شرایط سخت همواره با تلاش بیش تر موفقیت را حاصل کرده و از کورسوی امید سرچشمه روشنایی ساخته اند.

زمانی که در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ ایران در سه بازی سخت و آخر خود محکوم به پیروزی بود، همگان متحد شدند تا در کنار هم صعود را جشن بگیرند.

در واقع همه پشت تیم ملی ایستادند، نه فرد خاص و مشخصی و این تیم ملی بود که هدف اصلی جامعه فوتبال کشور بود.

در اینجا بخوانید:

ایران با همبستگی سه بازی سخت را با درایت و هوشیاری بازیکنان و سرمربی خود با پیروزی پشت سر گذاشت و بلیت برزیل را برای خود رزرو کرد تا یک کشور با ۸۰ میلیون جمعیت را غرق در شادی کند.

در مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ و زمانی که کار صعود ایران هر بار به تاخیر افتاد و دیگر هیچ کسی به موفقیت آن امیدی نداشت، یک اتفاق غیر ممکن افتاد و ایران استرالیا را در مجموع دو بازی رفت و برگشت متوقف کرد و این خود بود که راهی فرانسه شد.

تیم ملی از این دست روزها بسیار داشته است و خاطرات تلخ و شیرین زیادی را برای هواداران ایرانی خود رقم زده است.

از این رو و با توجه به آغاز اردوی تیم ملی برای بازی دوستانه با سوریه که روز ۱۰ فروردین خواهد بود، رافان نیوز دوشنبه کوئیز ۴۲ خود را با یک روز تاخیر به آن اختصاص داده است.

شما می توانید در پاسخ به سوالاتی درباره تیم ملی ایران دانش و سرعت عمل خود را محک بزنید.

کوئیز ۴۲

با توجه به آغاز اردوی جدید تیم ملی ایران برای بازی دوستانه با سوریه دوشنبه کوئیز ۴۲ رافان نیوز به سوالاتی پیرامون این تیم اختصاص پیدا کرده است.

موفق باشید.

 

 

دیگر کوئیزهای رافان نیوز در اینجا