تیم ملی ایران در خرداد ماه بازی های سرنوشت سازی پیش رو دارد، اما شایعه مذاکره با برانکو می توانست حاشیه های زیادی برای این تیم و فدراسیون فوتبال در راه صعود به جام جهانی ایجاد کند.

دراگان اسکوچیچ خوب یا بد، به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد و پس از چیزی بیش از یک سال و اندی بی کاری در تیم ملی و نداشتن بازی دوستانه در آستانه بازی های بسیار مهمی قرار دارد.

تیم ملی ایران خرداد ماه پیش رو چهار بازی حساس و فینال گونه مقابل هنگ کنگ، بحرین، کامبوج و عراق دارد که از دست دادن هر کدام می تواند به قیمت از دست رفتن جام جهانی تمام شود.

علاوه بر آن و بدتر از آن می تواند به هدر رفتن سرمایه های بزرگ و جوان فوتبال ایران که می توانند در جام جهانی دیده شده و از این مسابقات سکوی پرتابی برای پیشرفت بسازند، منجر شود.

میلیون ها دلاری که از کف بیرون می رود به کنار، میلیون ها هواداری که به امید حضور و موفقیت در جام جهانی چشم انتظاری می کشند، چه می شود.

سرنوشت میلیون ها هواداری که از نرسیدن به جام جهانی مایوس و سرخورده می شوند، چه می شود.

قطعا برای حضوری موفق در جام جهانی باید بزرگ ترین ابزارها را در اختیار داشت، مگر یک تیبا با یک پراید چقدر تفاوت دارد.

در روزهای اخیر و در حالی که سرمربی تیم ملی باید با آرامش به فکر برنامه ریزی برای پیروزی مقابل حریفان سرسختی نظیر بحرین و عراق آن هم در جهنم واقعی منامه باشد، شایعه ای عجیب در مورد مذاکره فدراسیون فوتبال با برانکو برای هدایت تیم ملی در جام جهانی شنیده شد.

از عجایب این شایعه همین بس که تیم ملی در حال دست و پا زدن برای صعود از مرحله اول مقدماتی جام جهانی است و آن وقت عده ای دنبال انتخاب سرمربی در جام جهانی هستند.

اگر این شایعه اشتباه و دروغ باشد، چرا یک روزنامه معتبر باید منافع تیم ملی را به خطر بیاندازد و با او برخوردی نشود ! …

اگر این شایعه درست و بر اساس مستندات محکمی باشد، چرا فدراسیونی که ادعا می کند دنبال موفقیت ملی است باید در مقطع کنونی دست به چنین اقدامی بزند.

آیا این کار چیزی جز عوام فریبی و بازی و حرکت روی گرده افکار عمومی نیست ؟ آیا این کار چیزی جز خودنمایی و ایجاد محبوبیت کاذب برای خود نیست ؟

به دست آوردن محبوبیت مقطعی به چه قیمتی ؟ به قیمت به خطر انداختن صعود تیم ملی در این شرایط خاص، ویژه، سخت و حتی بحرانی !

چرا ما باید همیشه با اقدامات نسنجیده و با گل به خودی های متعدد به سراغ حریفانی برویم که آماده و ریشخندزنان منتظر ما هستند !

به هر حال امروز و با یک روز تاخیر که آن هم از عجایب فدراسیون در فوتبال ایران است، فدراسیون به شایعه مذاکره با برانکو واکنش نشان داد و آن را بی اساس و مضحک خواند.

آری این شایعه به معنای واقعی کلمه مضحک بود، چرا که با تیشه به ریشه تیم ملی ایران حمله کرد و شاید یکی از رگ های حیاتی را قطع کرده باشد، کسی چه می داند.

ای کاش مسببین این شایعه شناسایی می شدند تا با حذف از فوتبال ایران ، موفقیت ملی در این رشته یک نفسی به راحتی بکشد.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا