تیم ملی ایران و سوریه در آغاز دور برگشت مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر کار خود را با پیروزی دلچسب و ۳ بر ۰ سردار آزمون و دیگر ملی‌پوشان ایرانی به پایان رساندند.

در اولین بازی ایران از دور برگشت مرحله نهایی انتخابی جام جهانی شاگردان دراگان اسکوچیچ در غیاب او مقابل سوریه قرار گرفتند.

ایران در این دیدار علیرضا جهانبخش را به دلیل دو اخطاره بودن و اسکوچیچ را به دلیل اخراج در بازی قبل مقابل لبنان در اختیار نداشت.

تیم ملی ایران از همان ابتدا بازی را در اختیار داشت و حمله می کرد.

چند موقعیت نصفه و نیمه توسط بازیکنان ایران از دست رفت، تا اینکه دقیقه ۳۳ روی یک پاس عمقی عالی از وحید امیری، سردار آزمون فرار کرد و در موقعیت تک به تک دروازه سوریه را باز کرد.

در اینجا بخوانید:

پس از این گل برتری ایران با قدرت بیش تری دنبال شد و روی ارسال وحید امیری از سمت چپ محوطه جریمه سوریه توپ به دست مدافع حریف برخورد کرد.

در حالی که چند دقیقه از ادامه بازی گذشته بود، VAR با بررسی صحنه داور را مجاب به بررسی دوباره صحنه کرد و نهایتا پنالتی برای ایران گرفته شد.

دقیقه ۴۲ احسان حاج صفی پشت توپ ایستاد و با یک ضربه دقیق و حساب شده گل دوم را هم برای تیم ملی ایران به ثمر رساند.

لحظات پایانی نیمه اول نیز شوت خطرناک احمد نوراللهی با اختلاف کمی به بیرون رفت تا نیمه اول با همان برتری دو گله ایران به پایان برسد.

نیمه دوم هم با برتری ایران آغاز شد و سوریه که چند بازیکن اصلی خود را همچون ایران در اختیار نداشت، قدرتی برای مقابله با شاگردان اسکوچیچ را نشان نمی داد.

پس از چند حمله ناموفق، دقیقه ۶۹ روی فرار علی قلی زاده و پاس عمقی او، احمد نوراللهی در محوطه جریمه حریف صاحب توپ شد و پس از یک حرکت عرضی کوتاه ضربه فنی و خطرناکی زد که با واکنش سرگربان سوریه راهی کرنر شد.

پنج دقیقه بعد نوراللهی این بار با یک شوت دیدنی از راه دور دروازه سوریه را تهدید کرد که خالد الحجی عثمان باز هم با واکنشی تماشایی توپ را به کرنر زد.

دقیقه ۹۰ نیز علی قلی زاده یک بار دیگر روی یک زده حمله دروازه سوریه را باز کرد تا ایران را سه گله کند.

نهایتا تیم ملی ایران در یک دیدار آسان از آغاز دور برگشت مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با نتیجه ۳ بر ۰ سوریه را شکست داد تا در آستانه صعود قرار بگیرد.