تیم ملی ایران در یک بازی دراماتیک و هیجان انگیز و البته سخت در ادامه بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل لبنان به پیروزی ۲ بر ۱ رسید.

تیم ملی ایران در آخرین دیدار از دور رفت مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، از ساعت ۱۵:۳۰ در لبنان به دیدار این تیم رفت.

شاگردان اسکوچیچ از همان ابتدا توپ و میدان را در اختیار داشتند و آهنگ تهاجمی آن ها در بازی سریع بود و ریتم خوبی داشت.

اما با توجه به فشردگی جلوی دروازه لبنان در ایجاد موقعیت صد در صد گل ناتوان بودند.

کیفیت پایین زمین از یک طرف و ناهماهنگی آزار دهنده و مداوم مهاجمان ایران از طرف دیگر مزید بر علت شد تا تیم ملی از رسیدن به گل محروم شود.

در حالی که ایران حداقل به ظاهر تیم برتر میدان بود و از برتری خود هیچ بهره ای نمی برد، دقیقه ۳۷ روی یک اتفاق و اشتباه عجیب و واکنش ضعیف علیرضا بیرانوند، لبنان توسط سونی سعد به گل رسید.

با وجود چند حمله نصفه و نیمه ایران، نیمه اول با برتری لبنان به پایان رسید.

آغاز نیمه دوم هم دقیقا شرایط و روند نیمه اول را در پی داشت و حملات پی در پی ایران بی روح و بی هدف دنبال شد.

در اینجا بخوانید:

دقیقه ۶۶ روی ارسال زمینی و عرضی قلی زاده از سمت راست و رها کردن علیرضا جهانبخش، ضربه دیدنی و سهمگین سردار آزمون با واکنش عالی سنگربان لبنان همراه شد.

این موقعیت تنها فرصت جدی و خطرناک تیم ملی ایران از ابتدا تا به این دقیقه بود و واکنش مصطفی مطر آن را خنثی کرد.

پس از آن باز هم روند حملات پر اشتباه و بی هدف بازیکنان ایران تکرار شد.

تا اینکه دقیقه ۹۲ روی پاس وحید امیری و اشتباه مدافع لبنان توپ در موقعیت تک به تک مقابل سردار آزمون افتاد و با یک ضربه ساده بازی را به تساوی کشاند.

پس از این گل اسکوچیچ بسیار هیجان زده شد و فضای متشنجی با نیمکت حریف ایجاد کرد و جالب اینکه سردار آزمون از نیمکت ایران درخواست کرد، آرامش خود را حفظ کند، چرا که هنوز فرصت برای پیروز شدن وجود داشت.

اسکوچیچ از زمین بازی اخراج شد و سه دقیقه بعد با یک حمله همه جانبه و با خلاقیت و تکرار تلاش همیشگی وحید امیری، ابتدا ضربه آزمون بلوکه شد، اما توپ برگشتی را احمد نوراللهی با یک شوت از پشت محوطه جریمه تبدیل به گل دوم برای ایران کرد.

نهایتا تیم ملی ایران در حالی که ۹۰ دقیقه بازی را به لبنان باخته بود، این تیم را با دو گل وقت های تلف شده با نتیجه ۲ بر ۱ شکست داد.

ملی‌پوشان ایران با این پیروزی بسیار ارزشمند، گام بزرگی برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برداشتند.