تیم ملی ایران در نهمین و یکی از مهم ترین بازی های خود از مقدماتی جام جهانی عصر امروز میهمان کره جنوبی بود.

شاگردان دراگان اسکوچیچ از همان ابتدا توپ و میدان را به میزبان دادند و با عقب نشستن سعی کردند، از دروازه خود محافظت کنند.

در واقع تیم ملی با اتخاذ سیاست گل نخوردن، تمام هدف خود را متمرکز بر تساوی گرفتن از کره جنوبی قرار داده بود.

اشتباه چنین تفکر و سیاستی زمانی مشخص شد که بازیکنان کره در اکثر دقایق نیمه اول برنامه درست و زهرداری برای باز کردن دروازه عابدزاده نداشتند.

در این راستا نیز اشتباهات زیادی مرتکب شدند و فرصت های بی شماری را برای ضد حملات ایران فراهم کردند.

اما نداشتن برنامه ای برای باز کردن دروازه کره جنوبی عملا این فرصت های طلایی را از تیم ملی ربود.

دیگر نکته منفی بازی تیم ملی حضور منفعل و بدون اثر بال های کناری بود و احسان حاج صفی، امید نورافکن و حتی وحید امیری از چرخه بازی خارج بودند و هیچ اثری از آن ها دیده نمی شد.

سرانجام دقیقه دوم وقت های تلف شده نیمه اول بود که شوت از راه دور سونگ میون هین با اشتباه عجیب امیر عابدزاده همراه شد تا دروازه ایران به بدترین شکل ممکن باز شود.

البته در این گل نه اشتباه فردی عابدزاده، بلکه اشتباه تیمی و تفکر حاکم بر بازیکنان ایران بیش از هر چیزی موثر بود.

باخت تلخ تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی در شبی که هیچ حرفی برای گفتن نداشتیم

نیمه دوم نیز با وجود عقب بودن، روش بازی تیم ملی ایران تغییر نکرد و با گذشت دقایقی از آغاز نیمه دوم کره عقب نشست تا کمی از نیروی تحلیل رفته خود را باز یابد.

در این زمان بود که شاگردان اسکوچیچ کمی پیش کشیدند، اما حملات بی برنامه آن ها نشان می داد که تدبیری برای باز کردن دروازه کره اتخاذ نکرده اند.

سردار آزمون نیز به جز یکی دو موقعیت نصفه و نیمه که روی پاس های بلند و عمقی به دست آورد، فرصتی نداشت و عملا در زمین حریف تنها و بدون فعالیت به عملکرد دیگر بازیکنان در مقابل دروازه عابدزاده نگاه می کرد.

همین شد که در نتیجه بازی بی هدف و بی انگیزه از بازیکنان ایران، کره جنوبی به گل دوم رسید و دقیقه ۶۳ کیم یانگ وان برای دومین بار دروازه امیر عابدزاده را باز کرد.

پس از گل دوم و با وجود تعویض های اسکوچیچ تیم ملی ایران همچنان توان و برنامه لازم را برای جبران گل های خورده نشان نمی داد.

دقیقه ۸۲ روی خلاقیت فردی سردار آزمون و پاس تماشایی او، اللهیار صیادمنش با دروازه بان کره تک به تک شد و با یک ضربه ضعیف توپ را به بیرون زد.

در نهایت تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی با نتیجه ۲ بر ۰ شکست خورد تا پس از باختن اخلاق و اصول حرفه ای برخورد با متخلف، این دیدار مهم از مقدماتی جام جهانی را نیز واگذار کند.

بدتر از آن نیز از دست دادن صدر جدول گروه اول مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی بود که با این شکست اتفاق افتاد.

لازم به ذکر است که کمیته استیناف فدراسیون فوتبال چند روز قبل به بهانه دفاع از منافع تیم ملی محرومیت دو جلسه ای کنعانی زادگان را به دو بازی دوستانه کاهش داد.

محرومیت دو جلسه ای که خودش هم نتوانسته بود، تنبیه درخور توجهی نسبت به قباحت کار مدافع پیشین پرسپولیس باشد.