تیم ملی فوتسال ایران با اعلام AFC مستقیما به جام جهانی لیتوانی صعود کرده است و حسین شمس تایید کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم های ایران ، ژاپن و تایلند را به فیفا برای حضور در جام جهانی معرفی کرده است.

تیم ملی فوتسال ایران سال هاست که در آسیا حرف اول را می زند و در جهان هم حرفی برای گفتن دارد و تنه به تنه بحریفان قدرتمند اروپایی می زند.

قرار بر این بود جام ملت های آسیا ۲۰۲۰ مقدماتی جام جهانی لیتوانی باشد. اما بحران کرونا باعث شد که مسابقات آسیایی فوتسال ابتدا به تعویق افتاده و سپس کاملا لغو شد.

کنفدراسیون فوتسال آسیا ابتدا جام ملت های آسیا را به فروردین ۱۴۰۰ موکول کرد، اما بحران کرونا در کشورهای آسیایی تداوم داشت تا AFC قید برگزاری این مسابقات بزند.

دیشب حسین شمس اعلام کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور سه تیم ایران ، ژاپن و تایلند را قطعی کرده است.

به نظر می رسد تیم ملی ایران از هم اکنون باید خود را برای مسابقات حساس لیتوانی آماده کند تا همچون چهار سال پیش فرصت خوبی برای افتخارآفرینی برای ایران داشته باشد.

مسابقات جام جهانی فوتسال ۲۰۲۰ که قرار بود در آبان و آذر ۱۳۹۹ برگزار شود، با اعلام رسمی فیفا یک سال تاخیر افتاد و قرار است در سال ۲۰۲۱ برگزار شود تا اپیدمی کرونا اندکی از شرایط بحرانی فعلی خارج شود.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا