در بازی‌های جام ملت‌های هندبال آسیا در کویت، تیم ملی ایران از رسیدن به جمع چهار تیم برتر و کسب جواز حضور در جام جهانی باز ماند تا سوژه عکس‌های گرافیکی ورزشی پست حاضر باشد.

هندبال ایران که سال‌ها از دو دستگی و عدم استفاده از بازیکنان با کیفیت و لژیونر خود رنج می‌برد، در ماه‌های اخیر دوباره به اجماع خوبی رسیده بود و توانست از تمام ظرفیت بازیکنان با کیفیت خود استفاده کند.

اما از این ظرفیت بزرگ بهره مناسبی برده نشد تا پس از ناکامی در رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ توکیو حالا جام جهانی هندبال در سال آینده هم از دست برود.

هندبالیست‌های ایرانی در بازی‌های ملت‌های آسیا ابتدا در مرحله گروهی، نیوزیلند را با اختلاف زیاد شکست دادند و سپس مقابل بحرین با نتیجه ۲۲ بر ۲۰ شکست خوردند تا بعنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شوند.

در مرحله دوم هندبال ایران با تیم‌های کویت، قطر و کره جنوبی هم گروه شد. تیم ملی ایران ابتدا مقابل کویت ۲۸ بر ۲۴ به پیروزی رسید. در ادامه ایران از قطر شکست خورد و در بازی آخر برای صعود به جام جهانی باید کره جنوبی را شکست می‌داد.

هندبال ایران در مصاف با کره جنوبی در حالی که نیمه اول بازی از حریف پیش بود، در ۹ ثانیه آخر با اخراج دو بازیکن خود برتری را از دست داد و با تساوی ۲۴-۲۴ عملا بدلیل تفاضل گل کم‌تر جام جهانی را از دست داد.

از این رو سعی شده با عکس‌های گرافیکی ورزشی از تیم ملی هندبال ایران در جام ملت‌های آسیا و انتخابی جام جهانی به بیانی جدید و خاص روایتی تصویری از حضور ایران در این مسابقات داشته باشد.

همچینین می‌توانید سایر عکس‌های گرافیکی ورزشی رافان‌نیوز را در اینجا دنبال کنید.

 

عکس‌های ورزشی هندبال ایران و از دست دادن جام جهانی

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی از تیم ملی هندبال ایران

عکس‌های گرافیکی ورزشی از تیم ملی هندبال ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۰

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز