تیم ملی والیبال ایران و برزیل در لیگ ملت های ۲۰۲۱ دیشب مقابل هم ایستادند، اما سعید معروف به همراه دیگر شاگردان آلکنو با وجود شایستگی نتیجه را ۳-۱ واگذار کردند.

والیبال ایران که این روزها خود را برای حضوری قدرتمند در بازی های حساس المپیک آماده می کند، دیشب و در چارچوب هفته چهارم لیگ ملت های والیبال به دیدار برزیل قدرتمند رفت.

تیم ملی والیبال برزیل که با تیم کامل و اصلی خود پا به لیگ ملت ها گذاشته، دیشب نشان داد که برای قهرمانی پا به این مسابقات گذاشته است.

هر چند که بازی های گذشته این تیم و صدرنشینی برزیل در جدول رده بندی نیز موید این موضوع بوده است.

آلکنو برای این دیدار حیثیتی سعی کرد تیم اصلی خود را وارد زمین کند، جایی سعید معروف، سید محمد موسوی، آرمان صالحی، میثم صالحی، میلاد عبادی پور و علی اصغر مجرد شروع کننده بازی بودند.

دست اول ایران خوب نبود و نتوانست سرویس های زهردار و حملات آتشین برزیل را مهار کند و در پایان با ۲۵-۱۹ شکست خورد.

در دست دوم ایران بهتر شد و با عملکرد کم اشتباه بازیکنان خود و همچنین سرویس های خوب توانست با نتیجه نزدیک ۲۵-۲۳ برزیل را شکست دهد.

در اینجا بخوانید:

دست سوم هر چند نزدیک آغاز شد، اما والیبال برزیل باز هم به لطف قدرت خود در سرویس و توپ گیری عقب زمین توانست فاصله امتیازات را با تیم ملی ایران افزایش داده و در نهایت ۲۵-۱۹ به برتری برسد.

در دست چهارم آلکنو اقدامی شجاعانه و قابل تقدیر انجام داد و بازیکنان جوان خود نظیر جواد کریمی، رضا عابدینی و بردیا سعادت را جایگزین با تجربه های چون سعید معروف، علی اصغر مجرد و کاظمی کرد.

با این حال با توجه به قدرت برزیل، جوانان ایرانی نتوانستند کاری از پیش ببرند و با وجود شایستگی، و در حالی که در مقطعی خود را به حریف نزدیک هم کردند، با نتیجه ۲۵-۲۱ شکست خوردند.

نهایتا تیم ملی والیبال ایران در هفته چهارم لیگ ملت های ۲۰۲۱ مقابل برزیل شکست خورد، آن هم در حالی که سه دست از سعید معروف بهره می برد.