تیم ملی والیبال ایران در ادامه نمایش های نچندان دلچسب خود در لیگ ملت های ۲۰۲۱ مقابل آرژانتین ۳-۱ شکست خورد تا در آستانه المپیک به مقامی بهتر از دوازدهمی بسنده نکند.

تیم ملی والیبال در حالی که پس از دو شکست مقابل ژاپن و روسیه، پنج پیروزی شیرین و امیدوارکننده به دست آورد، در ادامه نتوانست آنگونه که شایسته است در مسابقات ظاهر شود.

مخصوصا شکست مقابل استرالیا را باید از نکات تاریک بازی های ایران در لیگ ملت ها دانست.

البته این را هم باید در نظر گرفت که آلکنو با شجاعت قابل تحسین خود در این مسابقات به همه بازیکنان مخصوصا جوانان ایران به خوبی میدان داد، تا آن ها را در شرایط سخت محک بزند.

در واقع تیم ملی والیبال در این مسابقات بیش تر نه با ترکیب اصلی خود، بلکه با ترکیب های متفاوت و تا حدودی جوان و کم تجربه به میدان رفت.

به هر حال تیم ملی ایران دیشب آخرین بازی خود در لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱ را مقابل آرژانتین برگزار کرد و در این دیداری که بسیار نزدیک و سخت به نظر می رسید، باز هم شکست خورد.

در اینجا بخوانید:

دست اول این بازی در حالی که والیبال ایران چندان خوب شروع نکرد، در امتیازات پایانی پایاپای پیش رفت تا جایی که سرانجام آرژانتین با یک دفاع از امیر غفور و همچنین توپی که مسعود غلامی به تور زد، ۳۳-۳۱ به پیروزی رسید.

دست دوم هم مانند دست اول آغاز شد و در انتها هم با نمایش نزدیک دو تیم همراه شد، اما این بار آرژانتینی ها در امتیاز ۲۵ باز هم امیر غفور را دفاع کردند تا ۲۵-۲۳ پیروز این دست باشند.

دست سوم تغییرات آلکنو در ترکیب تیم ملی والیبال ایران جواب داد و در حالی که جواد کریمی جایگزین سعید معروفی شد که عصبانی به نظر می رسید، ایران باز هم در رقابتی سخت و نزدیک این بار ۳۲-۳۰ پیروز شد و بالاخره یک دست را گرفت.

در دست چهارم جواد کریمی و صابر کاظمی پس از بازی موفق در دست قبل، از ابتدا وارد زمین شدند.

اما ایران این بار هم همچون دست های گذشته شروع خوبی نداشت و از همان ابتدا اختلاف امتیاز زیادی با آرژانتین پیدا کرد.

با این حال تیم ملی والیبال ایران با وجود تغییراتی که آلکنو ایجاد کرد، نتوانست اختلاف را کاهش داده و خود را به امتیازات آرژانتین برساند و در نهایت ۲۵-۱۸ شکست خورد.

با شکست ۳-۱ مقابل آرژانتین والیبال ایران در لیگ ملت های ۲۰۲۱ به عنوان دوازدهمی بسنده کرد و از حالا باید به فکر موفقیت در المپیک باشد.