تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت های ۲۰۲۱ پنجمین بازی خود را با پیروزی ۳-۱ مقابل ایتالیا آن هم با حضور سعید معروف پشت سر گذاشت.

تیم ملی والیبال عصر امروز به دیدار ایتالیا میزبان رفت و آلکنو باز هم سعی کرد بازیکنان جوان و باتجربه خود را با ترکیبی مناسب به میدان بفرستد.

این در حالی است که ایتالیا نیز با تیم دوم خود پا به مسابقات گذاشته است.

سعید معروف، امیرحسین اسفندیار، میلاد عبادی پور، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی و میثم صالحی بازیکنان ترکیب اصلی ایران در مقابل ایتالیا بودند.

در دست اول بازی دو تیم نزدیک و پایاپای پیش رفتند و این ملی پوشان ایرانی بودند که در اواخر دست به خوبی امتیاز گرفتند، اما دوباره ایتالیا خود را رساند.

نهایتا ایران ۲۶-۲۴ ایتالیا را شکست.

در اینجا بخوانید:

در دست دوم تیم ملی ایران بهتر بود و با سرویس های عالی و دفاع خوب در جلو و عقب زمین، خود را پیش انداخت، اما جوانان ایتالیا باز هم همچون ست اول در اواخر این دست خود را رساند.

با این حال تجربه و تسلط بازیکنان تیم ملی ایران باعث پیروزی ۲۹-۲۷ این تیم در دست دوم شد.

در دست سوم تیم والیبال ایتالیا بسیار بهتر بود و توانست از میانه دست خود را در امتیازات از ایران جدا کند و در نهایت هم به پیروزی ۲۱-۲۵ برسد.

دست چهارم این ایران بود که عملکرد بسیار خوب و بهتری داشت و از همان ابتدا برتری خود را بر ایتالیا دیکته کرد و با پیروزی ۲۵-۲۲ در پایان به پیروزی ۳-۱ دست یافت.

تیم ملی والیبال ایران در حالی که سعید معروف را در اختیار داشت به لطف پیروزی مقابل ایتالیا به رده هفتم جدول رده بندی لیگ ملت های ۲۰۲۱ صعود کرد.