با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو و نبود بازی رسمی برای تیم ملی والیبال که از سعید معروف استفاده می‌کند، جدایی کولاکوویچ از ایران قریب الوقوع به نظر می‌رسد.

کولاکوویچ از زمان قرارداد رسمی با تیم ملی و گرفتن سکان هدایت والیبال ایران، عملکرد متوسطی از خود ارائه داده که مورد اقبال کارشناسان والیبال نیست.

ایران با کولاکوویچ در اکثر بازی‌های حساس و نزدیک منفعلانه عمل کرده و شرایط خوب را در لحظه‌های حساس از دست داده است.

نمونه بارز آن در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ بود که ایران در آن مسابقات، مرحله گروهی را با عملکردی عالی آغاز کرد.

تا جایی که یکی دو هفته هم در صدر جدول حضور داشت. اما در یک بازی نزدیک و زیبا و در حالی که می‌توانست برزیل را ۳ بر ۱ شکست دهد، در امتیازات پایانی ست چهارم کولاکوویچ نقش یک تماشاگر را ایفا کرد.

در مقابل مربی برزیل با تیزهوشی تمام و ایجاد چند وقفه بی‌مورد در بازی شرایط را بسود تیم خود تغییر داد و در نهایت ایران ۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد.

 

تعویق المپیک و پایان کار کولاکوویچ

 

چنین عملکردی در بیش‌تر بازی‌های حساس ایران نمود داشت و در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها هم باعث ناکامی والیبال ایران شد.

هر چند که ایران برای صعود به المپیک توکیو در مرحله نخست باز هم با شکست مقابل روسیه از صعود باز ماند، در انتخابی آسیا کار راحتی داشت و در نهایت به المپیک رفت.

اما در این مسابقات المپیک هم عملکرد منفعلانه کولاکوویچ در بازی مقابل کره جنوبی نزدیک بود همان حادثه‌های قبلی را تکرار کند.

با این حال این بار سعید معروف تیم ملی والیبال را با یک وقفه بموقع نجات داد و ایران از یک شوک بزرگ فرار کرد و با کولاکوویچ به فینال و در نهایت المپیک صعود کرد.

تمام این اتفاقات و نارضایتی همیشگی کارشناسان والیبال از عملکرد کولاکوویچ این مربی را در آستانه جدایی از تیم ملی قرار داده است.

از فدراسیون والیبال خبر رسیده که این فدراسیون با توجه به تعویق یک ساله المپیک و اینکه برنامه بازی برای تیم ملی ایران وجود ندارد، بدنبال پایان همکاری با کولاکوویچ است.

مسئولان والیبال ایران با ارسال ایمیلی به کولاکوویچ اعلام کردند که می‌خواهند به قرارداد او با تیم ملی پایان دهند و جدایی او نزدیک خواهد بود.

باید دید نظر ایگور کولاکوویچ نسبت به این اتفاق چیست.

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز