با وجود حذف زودهنگام تیم ملی بسکتبال ایران از جام جهانی ۲۰۱۹ چین چند عکس گرافیکی از بازیکنان ایران در این مسابقات و برای دو بازی اول قرار داده شده است. به امید بازی خوب آن‌ها در دیدار آخر مقابل اسپانیا.

تیم ملی بسکتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ چین در مرحله گروهی با وجود شروع خوب در سه کوارتر اول مقابل پورتوریکو، اما در ادامه این بازی و دیدار بعدی مقابل تونس عملکرد خوبی از خود نشان ندادند و حالا برای دیدار آخر مقابل اسپانیا خود را آماده می‌کنند.

تیم ملی بسکتبال برای این مسابقات تدارک نسبتا خوبی دیده بود و چندین اردوی برون‌مرزی داشت. همچنین بازی‌های تدارکاتی قابل قبولی برگزار کرد، اما اینکه چرا در بازی اول مقابل پورتوریکو با وجود برتری تا دقیقه آخر در چند ثانیه شکست خورد جای سوال دارد.

هر چند به نظر می‌رسد بازیکنان تیم ملی از تمام توانایی‌های خود به خوبی استفاده کرده‌اند. تا جایی که حامد حدادی سنتر باتجربه و ستاره تیم ملی عملکرد درخشانی در بازی اول از خود نشان داد و امتیازآورترین بازیکن زمین بود.

اما در کمال تعجب ایران در ثانیه‌های پایانی با نتیجه ۸۳ بر ۸۱ مقابل پورتوریکو شکست خورد تا کار سختی در بازی‌های بعدی برای صعود از گروه داشته باشد.

در بازی دوم نیز بسکتبالیست‌های ایران عملکرد ناامید کننده‌ای مقابل تونس از خود نشان دادند و از همان ابتدای بازی، میدان و نتیجه را به حریف آفریقایی خود واگذار کردند.

در نهایت تیم ملی بسکتبال ایران با شکست ۶۷ بر ۷۹ مقابل تونس عملا از جام جهانی ۲۰۱۹ چین حذف شد و در بازی تشریفاتی آخر، فردا چهارشنبه ۱۳ شهریور از ساعت ۱۷ باید به مصاف اسپانیا برود.

تا شاید بدون استرس و با شرایط خوب، بتواند از حیثیت بسکتبال ایران در جام جهانی چین دفاع کند. به امید این اتفاق، فردا…

 

جام جهانی بسکتبال 2019 و تیم ملی ایران

 

بسکتبال ایران در جام جهانی 2019 چین

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی