در حالی که تیم های ملی آزاد و فرنگی کشتی ایران خود را با علیرضا دبیر و محمد بنا برای جام جهانی ۲۰۲۰ آماده می کردند، این مسابقات لغو شد.

نزدیک به یک سال بود که تیم های کشتی آزاد و فرنگی ایران دور از تمرینات و اردوهای ملی بودند و بالاخره با مجوز ستاد کل مبارزه با کرونا توانستند با انجام پروتکل های بسیار سختگیرانه اردوهای خود را برگزار کنند.

علاوه بر آمادگی برای مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو که قرار است در سال ۲۰۲۱ برگزار شود، مسابقات جام جهانی ۲۰۲۰ کشتی آزاد و فرنگی در کشور صربستان در پیش بود و ملی پوشان ایرانی خود را برای این مسابقات آماده می کردند.

از طرفی با توجه به مثبت شدن تست کرونا غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد و دو تن دیگر از مربیان این تیم علیرضا دبیر رئیس فدراسیون مجبور شد شخصا بازیکنان را تمرین دهد.

به هر حال فدراسیون جهانی کشتی فیلا، دیروز رسما اعلام کرد که به دلیل شیوع دوباره کرونا در تمامی کشورها جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی را در سال ۲۰۲۰ که قرار بود در صربستان برگزار شود، لغو کرده است.

در حالی که علاوه بر کشتی آزاد، تیم ملی فرنگی نیز با هدایت محمد بنا خود را برای مسابقات جهانی آماده می کرد، حالا باید برنامه های خود را تغییر داده و پیک آمادگی ملی پوشان را برای مرداد ماه سال ۱۴۰۰ و بازی های المپیک توکیو طراحی کند.

با توجه به آماده شدن واکسن کرونا و موفقیت آمیز بودن ۹۰ درصدی آن که هم در ایران و هم در آلمان پس از روسیه به مراحل نهایی خود نزدیک شده، به نظر می رسد پس از توزیع گستره واکسن کرونا و کنترل این اپیدمی جهانی ، خللی در مسابقات المپیک توکیو ایجاد نشود و تا زمان برگزاری آن، این بیماری کنترل شده باشد.

 

 

اخبار کشتی در اینجا