با جدایی کارلوس کی روش از تیم ملی کلمبیا گمانه زنی ها پیرامون مقصد احتمالی او افزایش یافته و شایعاتی پیرامون بازگشت سرمربی سابق تیم ملی ایران به آسیا شنیده می شود.

شکست ۳ بر ۰ کی روش مقابل ژاپن و پایان کار سرمربی پرتغالی و کارکشته با تیم ملی ایران بود.

همان زمان هم مذاکره کارلوس کیروش با فدراسیون فوتبال کلمبیا شنیده می‌شد و نهایتا مدتی بعد سرمربی محبوب ایرانی ها راهی کلمبیا شد و هدایت تیم ملی این کشور را بر عهده گرفت.

کی روش همان زمان هم بارها از علاقه خود به صعود دوباره به جام جهانی سخن می گفت و اینگونه توضیح می داد که می خواهد با رکورد پنج حضور در جام های جهانی دوران حرفه‌ای خود در مربیگری را به پایان برساند.

در ایران این امر ممکن نشد تا اینکه او به کلمبیا رفت و این هدف را دنبال کرد.

در اینجا بخوانید:

اما سرمربی سابق تیم ملی ایران در کلمبیا موفق نبود و با دو شکست پرگل به کار خود در این کشور پایان داد تا خیلی زود از مسیر رسیدن به رویای خود خارج شود.

با این حال کارلوس کی روش همیشه نشان داده که از تمام ابزارهای لازم برای رسیدن به هدف های خود استفاده می کند و حالا در پی تیمی جدید است تا بتواند با آن راهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شود.

تیم های چین، الجزایر و مصر از گزینه های در دسترس سرمربی نام آشنای پرتغالی هستند و باید دید سرانجام تیم جدید کی روش چه خواهد شد.

این در حالی است که از الریان قطر نیز به عنوان مشتری جدی سرمربی برکنار شده کلمبیا یاد می شود و مسئولان این تیم قطری که شجاع خلیل زاده را هم در اختیار دارند، با پیشنهادی ۵ میلیون یورویی دنبال به خدمت گرفتن سرمربی سابق تیم ملی ایران هستند.

هر چند با توجه به علاقه کی روش به حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بسیار بعید است که این سرمربی حاضر به پذیرش پیشنهاد الریان قطر شود.

 

 

کوئیز های رافان نیوز در اینجا