جام حذفی ایران بزودی در دوره ۳۳ قهرمان خود را خواهد شناخت که در آن استقلال و تراکتور شانس قهرمانی هستند، از این رو دوشنبه کوئیز ۱۳ به این کاپ در طول تاریخ برگزاری آن اختصاص پیدا کرده است.

جام حذفی در همه کشورها همواره جام شگفتی‌ها بوده و تیم‌های ضعیف از جمله آن‌هایی که در دسته‌های پایین‌تر بوده‌اند، این شانس را پیدا کرده که به مراحل پایانی و حتی فینال صعود کنند.

نمونه بارز آن تیم دسته دومی داماش گیلان بود که سال گذشته در فینال به پرسپولیس رسید و با اختلاف کمی شکست خورد.

در سال‌های گذشته نیز چنین اتفاقاتی در این جام افتاده و حوادث جالب توجهی در آن رخ داده است. ملوان بندر انزلی که این روزها شرایط خوبی ندارد، یکی از تیم‌های پر افتخار به شمار می‌رود.

در اینجا بخوانید:

این تیم در مقطعی از تاریخ پای ثابت فینال‌های حذفی بوده، اما حالا جایی در بین تیم‌های مدعی ندارد. قهرمان جام حذفی در ایران این شانس را دارد که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد و در سطح اول فوتبال آسیا بعنوان نماینده ایران با سایر تیم‌های آسیایی رقابت کند.

از این رو اهمیت مسابقات حذفی دو چندان شده و تیم‌ها تنها با پنج یا شش مسابقه می‌توانند جواز حضور در لیگ قهرمانان را بدست آورند.

اما در دوره ۳۳ جام حذفی ایران استقلال و تراکتور با شکست پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان به فینال رسیده‌اند و این شانس را دارند تا پنجشنبه شب با پیروزی مقابل حریف کاپ قهرمانی را بالای سر ببرند.

این دیدار پنجشنبه ۱۳ شهریور از ساعت ۱۸:۱۵ در ورزشگاه امام رضا علیه السلام مشهد برگزار می‌شود. هر دو تیم با قرار گرفتن در بین چهار تیم نخست جدول رده‌بندی لیگ برتر ایران جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورده‌اند.

شما با پاسخ به سوالاتی که بیش‌تر به آمار و ارقام جام حذفی ایران می‌پردازد، می‌توانید دانش و حافظه خود را پیرامون این مسابقات هیجان انگیز و پر خاطره محک بزنید.

هر چند که سرعت عمل شما در رسیدن به رتبه‌های اول بسیار موثر خواهد بود.

 

کوئیز ۱۳

جام حذفی ایران مسابقات مهمی است که قهرمان آن مستقیما به لیگ قهرمانان آسیا صعود می‌کند، از طرفی تک حذفی بودن آن بر جذابیتش افزوده و تیم‌های ضعیف‌تر هم این شانس را دارند که به مراحل پایانی صعود کنند.

با توجه به اینکه پنجشنبه هفته جاری قهرمان این جام در فصل فوتبالی ۹۸-۹۹ از بین دو تیم استقلال و تراکتور مشخص می‌شود، رافان نیوز دوشنبه کوئیز ۱۳ خود را به این جام اختصاص داده است.

این سوالات بیش‌تر به آمار و ارقام جام حذفی ایران می‌پردازد و شما می‌توانید با پاسخ به آن‌ها دانش و حافظه و البته سرعت عمل خود را محک بزنید.

موفق باشید

 

 

دیگر کوئیزهای رافان نیوز در اینجا