جدایی برانکو از پرسپولیس هر لحظه از یک شایعه بودن فراتر رفته و به واقعیت نزدیک می‌شود چرا که برانکو در آستانه پیوستن به الاهلی عربستان قرار دارد.

اکثر رسانه‌های عربستانی از قطعی شدن هدایت برانکو ایوانکوویچ در الاهلی عرستان خبر داده‌اند. همچنین دیروز یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ نامه فسخ قرارداد برانکو از پرسپولیس بدست باشگاه رسید تا تمام شایعات روزهای اخیر مبنی بر جدایی برانکو از پرسپولیس به واقعیت نزدیک شود.

در حالی نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه پرسپولیس رسیده است که او در توافق با مدیرعامل باشگاه تا امروز یعنی دوشنبه ۲۷ خرداد به پرسپولیس مهلت داده بود تا معوقات حقوقش را پرداخت کنند.

این در حالی است که باشگاه پرسپولیس چند بار اعلام کرده که پول برانکو آماده تحویل است اما انگار در چگونگی انتقال این پول دچار مشکل شده است.

این احتمال هم وجود دارد که با پایان مسابقات پرسپولیس برانکو به مسئولان این تیم اعلام کرده که دیگر انگیزه‌ای برای ادامه کار در ایران ندارد و باشگاه پرسپولیس در تدارک آماده کردن هواداران خود در مواجه با این اتفاق بوده‌ است.

باید به این نکته هم اشاره کرد که از مدت‌ها قبل شایعه توافق برانکو با باشگاه الاهلی منتشر شده بود و اکثر خبرنگاران برجسته عربستانی گفته بودند که برانکو در آستانه پیوستن به الاهلی عربستان قرار دارد.

در هر صورت باید این واقعیت را پذیرفت که برانکو دیر یا زود باید پرسپولیس را ترک می‌کرد و شاید این زمان بعد از سه قهرمانی پیاپی در لیگ، بهترین زمان برای جدایی او بود.

 

پیوستن برانکو به الاهلی عربستان

 

انتخاب جانشین برانکو چالش جدید مدیران پرسپولیس

 

با وجودی که هنوز جدایی برانکو از پرسپولیس و پیوستن او به الاهلی عربستان بصورت رسمی اعلام نشده اما دور از ذهن نیست که در پایان مهلت توافق برانکو با مدیرعامل پرسپولیس یعنی امشب یا فردا این خبر بصورت رسمی اعلام شود.

از باشگاه پرسپولیس نیز خبر می‌رسد که این باشگاه در تکاپوی انتخاب جانشین برانکو افتاده و می‌خواهد هر چه سریع‌تر جانشین او را انتخاب کند تا مشکل آمادگی پیش فصل گریبان‌گیر تیم نشود.

افشین قطبی و یحی گل‌محمدی گزینه‌های اصلی و داخلی باشگاه پرسپولیس هستند که به احتمال فراوان یکی از آن‌ها جانشین برانکو خواهد شد. البته انتخاب گل‌محمدی با توجه به قراردادی که با شهر خودرو مشهد دارد کار سختی خواهد بود.

هر چند که گفته می‌شود بندی در قرارداد گل‌محدی با باشگاه مشهدی وجود دارد که در صورت پیشنهاد پرسپولیس می‌تواند از این تیم جدا شود. بدون شک در روزهای آینده باشگاه پرسپولیس آبستن حوادث زیادی خواهد بود که جدایی برانکو از پرسپولیس را باید منبع و منشاء این حوادث دانست.

علاوه بر جدایی برانکو درخواست جدایی چند بازیکن کلیدی پرسپولیس از جمله بیرانوند و علیپور بشدت مدیریت باشگاه را تحت فشار قرار داده است. دور از ذهن نیست که احتمال تغییر مدیریت باشگاه را جزء حوادث احتمالی روزهای آینده پرسپولیس بدانیم.

 

گزینه‌های جانشینی برانکو در پرسپولیس