با شکست ۱ بر ۰ قطر در مرحله گروهی کوپا آمریکا جشن صعود کیروش و کلمبیا قطعی شد.

کارلوس کیروش که با هدایت کلمبیا نشان داده که پخته‌تر از هر زمان دیگری است با یک بازی سراسر هجومی مقابل تیم فوتبال قطر به برتری ۱ بر ۰ رسید. کیروش با این پیروزی توانست صعود تیم خود را به مرحله حذفی مسابقات کوپا آمریکا قطعی کند.

دو تیم کلمبیا و قطر در چارچوب دور گروهی کوپا آمریکا از گروه دوم مسابقات دومین بازی خود را مقابل هم برگزار کردند. تیم کلمبیا از همان شروع بازی کنترل زمین را به خوبی در اختیار داشت و برتری خود را به حریف آسیایی خود دیکته کرد.

نتیجه این شروع خوب گلزنی در دقیقه ۵ بازی بود که البته توسط داور بدلیل آفساید مردود اعلام شد. کلمبیا در ادامه بازی هم دست از حمله بر نداشت اما قطر با یک دفاع منطقی و حساب شده مانع از گلزنی کلمبیا بود.

در نیمه دوم کیروش برای حل مشکل گلزنی خود دست به تعویض‌های تهاجمی زد که یکی از آن‌ها ورود بازیکن با تجربه‌ای به نام فالکائو بود. اما این زاپاتا بود که در دقیقه ۸۶ بالاخره مقاومت قطری‌ها را درهم شکست و روی یک ضربه سر دروازه این تیم را باز کرد.

در حالی که کلمبیا در مرحله گروهی کوپا آمریکا تیم فوتبال آرژانتین را هم با نتیجه ۲ بر ۰ شکست داده بودند حال با شکست ۱ بر ۰ قطر جشن صعود کیروش و کلمبیا از گروه دوم قطعی شد.

 

صعود کیروش با کلمبیا از مرحله گروهی کوپا آمریکا